Szklarska Poręba: Wiktoria Janikowska mistrzynią Polski!

Poniedziałek, 15 stycznia 2018, 20:14
Aktualizacja: 20:49
Autor: Wojciech Kmiecik
W środku Wiktoria Janikowska
W dniach 8–14 stycznia w Szklarskiej Porębie rozgrywane zostały Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach. W dziewięciu grupach wiekowych wystąpiło około 120 szachistów z całego kraju, a wśród nich znalazła się dziewięcioosobowa grupa zawodników reprezentujących jeleniogórskie szkoły.

Najlepiej spisała się Wiktoria Janikowska (SP 11), która w siedmiu partiach zdobyła 6,5 pkt., zdobywając tytuł mistrzyni Polski do lat 11. Blisko medalu była Jagoda Romejko (SP 10) grająca w tej samej grupie co Wiktoria. 3,5 pkt pozwoliło na zajęcie czwartego miejsca. Piątą lokatę w kategorii do lat 13 wywalczył Piotr Kołodziejski (5 punktów w dziewięciu rundach), a Kacper Karp (SP 11) z pięcioma punktami w kategorii do lat 11 był szósty.

W zawodach wystąpili również Remigiusz Trusewicz (Akademia Happy Kids - 6. miejsce w grupie do lat 7), Jakub Trusewicz (SP 11 - 15. pozycja w grupie do lat 9), Jakub Błaszkiewicz (SP 15 - 12. lokata w grupie do lat 11), Julia Salamon (SP 8 - 6. miejsce w grupie do lat 11) i Kinga Strzała (SP 11 - 8. pozycja w grupie do lat 13)