Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 29 listopada
im. Błażeja, Saturnina

Mysłakowice: Wiedzą wiele o Policji

Czwartek, 21 października 2021, 6:00
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
W Mysłakowicach odbył się XXIII finał wojewódzki konkursu wiedzy o Policji pn. ,,Razem bezpieczniej”, w którym wzięła udział młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy.

W konkursie udział wzięło 7 drużyn, mi.in. z Jeleniej Góry, Mysłakowic, Kamiennej Góry i Bolesławca. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i zadania artystycznego. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – Wydział Prewencji oraz DWK OHP.

Przygotowanie do konkursu poprzedziły liczne szkolenia młodzieży, które z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadziła mł.asp. Beata Sosulska – Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze,

W ramach przygotowania młodzieży do konkursu opracowano specjalne pokazy multimedialne i materiały szkoleniowe. Przeprowadzono kilkadziesiąt spotkań dla wychowanków Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze i Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach.

Pod kątem właściwego przygotowania młodzieży do konkursu policjantka na szkoleniach omówiła następujące zagadnienia: wiedza o Policji – podstawowe wiadomości o zadaniach, uprawnieniach i wyposażeniu Policji, Prewencja kryminalna, Zagrożenia terrorystyczne, Prawa człowieka.

Zwycięzcą XXIII edycji konkursu wiedzy o Policji pn. ,,Razem bezpieczniej” okazała się drużyna OHP z Bolesławca, I indywidualne miejsce zajął wychowanek OHP Jelenia Góra, II grupowe miejsce zajęła drużyna OHP Kamienna Góra, a III drużyna z Mysłakowic. Każda drużyna otrzymała puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, a nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gmina z potencjałem

Dzień Tolerancji w ZSOiT

Paraluzja w Szwajcarce

Czytaj również

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Karetka dla szpitala

Zapraszają na piknik

Ksiądz Kubek patronem placu przy kościele

Wyrok w sprawie uwiedzenia nastolatki

MPGK odśnieża

Sport nie zna granic

Podwyżki podatków lokalnych