Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Szklarska Poręba: Wieczór z Hanną Bakułą

Środa, 13 października 2021, 7:00
Autor: WAC
Fot. Maciej Chyra
W hotelu Platinum Mountain Hotel & Spa odbył się wyjątkowy wernisaż prac Hanny Bakuły. Jego zwieńczeniem był wieczór autorski tej znanej polskiej artystki – malarki, pisarki i publicystki.

Hanna Bakuła przybyła w Karkonosze na specjalne zaproszenie hotelu, by zaprezentować swoje wyjątkowe pastele kwiatowe, które malarka tworzyła w okresie pandemii, a także opowiedzieć o barwnych życiowych doświadczeniach zebranych w książkach artystki. Nie bez powodu Hanna Bakuła wybrała ten hotel na miejsce swojego wernisażu. Jako mała dziewczynka przebywała w Szklarskiej Porębie. Już wtedy zachwyciła ją lokalna sztuka, która do dziś prezentowana jest w galeriach, na ulicach i miejskim deptaku.

Sztuka była od początku ważnym elementem wystroju naszego hotelu – wyjaśnia Radosław Dworzyński, dyrektor generalny Platinum Mountain Hotel & Spa. - Nadaje mu charakteru i oddaje klimat karkonoskiego stylu. Nasza autorska idea ART By Platinum, podkreślająca istotną rolę szeroko rozumianej sztuki w tym miejscu, zrodziła się ze współpracy z lokalną społecznością artystyczną. Promujemy artystów i lokalną tradycję. Z szacunku do tej części Karkonoszy, będącej poniekąd kolebką sztuki, rzeźby i malarstwa, chcieliśmy oddać część tego artystycznego klimatu we wnętrzach naszego hotelu. Cieszą nas niezmiernie estetyczne walory, którymi możemy zachwycać naszych gości, z drugiej zaś strony dajemy artystom możliwość prezentacji swoich prac przed szerszym gronem odbiorców – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z M. Czubajem

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Nowa (stara) Lewica

Czytaj również

Skarby regionu w Muzeum Karkonoskim

Ciastka dla obrońców granicy

Czytanie po ciemku – spotkanie w "Muflonie"

Dziwne jest serce kobiece.... w Muzeum Karkonoskim

Zaczytaj się z Jelonką.com

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Rozmawiali o dziedzictwie niematerialnym

Mikołaj w autobusie MZK

Sobota ze Straussem