Jelenia Góra: Widowiskowy poniedziałek z I Ligą Futsalu.

Wtorek, 16 grudnia 2008, 0:55
Aktualizacja: Czwartek, 18 grudnia 2008, 17:07
Autor: Jordan
Jelenia Góra: Widowiskowy poniedziałek z  I Ligą  Futsalu.
W poniedziałek wieczorem, jak co tydzień rozegrana została kolejna, piąta już kolejka I Ligi Futsalu. Hitem tej serii spotkań była potyczka KKS I Jelenia Góra z Kolegium Karkonoskim oraz mecz Pub–Gola Jelenia Góra z Kry–Chą Bus.

Meczem numer jeden było spotkanie młodych piłkarzy KKS-u I Jelenia Góra, ze starszymi kolegami z Kolegium Karkonoskiego. Studenci, których zwycięską passę przerwał dopiero tydzień temu Pub-Gol byli faworytem tego pojedynku. Obie drużyny zaczęły fantastycznie, tworząc piękne, pełne emocji widowisko. KKS dzielnie stawiał opór studentom, oddając wiele strzałów na bramkę, przy których popisać się mógł świetnie prezentujący się w każdym meczu bramkarz Kolegium. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. W drugich piętnastu minutach drużyny zwolniły nieco tempo. Na siedem minut przed końcem meczu prowadzenie objęło Kolegium Karkonoskie 1:0. Chwilę później studenci podwyższają, młodzież strzela gola honorowego i mimo nerwowej końcówki mecz kończy się zwycięstwem Kolegium Karkonoskiego 2:1.

W potyczce gromiącego do tej pory :Ducha Gór” z Lambertem Auto-Komis pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Lamberta, którzy jak zwykle grali bardzo odważnie i efektownie. Do przerwy prowadzili 2:0. „Duch Gór” mógł zdobyć gola honorowego lecz nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej połowie zawodnicy z popularnej restauracji wyraźnie podkręcili tempo , łapiąc wiatr w żagle. Pod koniec spotkania zdobyli dwie bramki, wyrównując stan rywalizacji, a następnie dobili rywala golem numer trzy i po raz kolejny zdobyli komplet punktów.

Spotkanie ostatniej drużyny w tabeli Uniwersytetu Ekonomicznego z Jeżowem Sudeckim długo trzymało w niepewności. Do przerwy studenci prowadzili 2:1. W drugiej odsłonie Jeżów zaczął grac szybciej, składniej i w konsekwencji wbił cztery następne gole tracąc przy tym zaledwie jednego i pojedynek zakończył się wynikiem 5:3 dla piłkarzy z Jeżowa.

Czwarty mecz to starcie Pub-Gola Jelenia Góra, który w ostatniej kolejce w mistrzowskim stylu pokonał Kolegium Karkonoskie , z Kry-Chą Bus zdobywającą w każdym spotkaniu komplet punktów. Zespół Pub-Gola przystąpił do meczu bez zawodników rezerwowych , a na placu boju stawiło się pięciu graczy. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, Kry-Cha prowadziła 2:1, warto zauważyć, że Pub-Gol przy odrobinie szczęścia mógł schodzić do przerwy z o wiele korzystniejszym rezultatem. Druga połowa to dominacja mistrza, który nie pozwolił za wiele piłkarzom Pub-Gola i wygrał pewnie 6:3

Przedostatnim meczem poniedziałkowego wieczoru był mecz faworyzowanej Pizzerii Carlitos z Chojnikiem Jelenia Góra. W początkowej fazie spotkanie było bardzo zacięte, nie brakowało okazji z jednej jak i z drugiej strony. Po pierwszych piętnastu minutach „Pizzeria” prowadziła 2:0. W drugiej połowie mimo tego, że Chojnik dzielnie atakował nie znalazł recepty na dobrze dysponowanych piłkarzy Pizzerii Carlitos i uległ 2:5. Warto wspomnieć o sytuacji, która miała miejsce w drugiej części spotkania. Jeden z piłkarzy Chojnika Jelenia Góra, który za wejście wślizgiem otrzymał żółtą kartkę rzucił w kierunku sędziego kilka cierpkich słów, po czym… skierował się w stronę ławki rezerwowych… obraził się i z grymasem na twarzy udał się do szatni… Po zejściu z boiska piłkarz ukarany został czerwoną kartkęą

Meczem kończącym V kolejkę był mecz Endico z JSS Gwardią. Spotkanie miało bardzo brutalny i kontrowersyjny przebieg ze względu na nietrafne decyzje podejmowane przez obu sędziów. Do przerwy był remis. W drugiej odsłonie po jednej z wielu akcji Policjanci strzelili bramkę i zwyciężyli 2:1. Endico mimo wielu 100% okazji nie zdołało wywalczyć nawet punktu w tej bardzo wyrównanej konfrontacji.