Zalogowanych: 24

Jelenia Góra: Wichoś zakończył sezon

Niedziela, 19 stycznia 2020, 22:33
Aktualizacja: 22:35
Już w styczniu zakończył się sezon 2019/2020 dla drugoligowego Wichosia Jelenia Góra, który w meczu rewanżowym o awans do półfinałowego turnieju barażowego przegrał na własnym boisku z Maximusem Kąty Wrocławskie. Podopieczne Tomasza Pawlikowskiego wygrały jednym punktem na wyjeździe, ale przed własną publicznością okazały się słabsze od rywalek.

Od początku na boisku Szkoły Podstawowej Nr 11 toczył się niezwykle zacięty pojedynek. Oba zespoły przez długi czas miały zbliżony dorobek punktowy - po 10 minutach gry było 14:15, a do przerwy 35:38. Sytuacja zaczęła się zmieniać po zmianie stron, kiedy to przyjezdne odskoczyły i przed decydującą odsłoną było 49:60. Resztkami sił jeleniogórzanki potrafiły doskoczyć do rywalek i w 35. minucie było już tylko 57:60, ale w tym momencie Wichoś kondycyjnie nie wytrzymał trudów pojedynku i kolejne 13 punktów zdobyły Maximuski. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 60:73 - w Kątach Wrocławskich wygrał Wichoś 70:69 - i to rywalki zagrają o mistrzostwo ligi z Citronexem Zgorzelec, po czym obie ekipy przystąpią do półfinałowego turnieju o awans do I ligi.

KS Wichoś Jelenia Góra - Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie 60:73 (14:15, 21:13, 14:12, 11:13)

Wichoś: Pawlukiewicz 23, Myćka 12, Feja 10, Stefan 6, Klementowska 6, Karaś 3, Fredziak.
Maximus: Koralewska 16, Dobejko 12, Pióro 12, Woźna 8, Kamieniecka 7, Włodarczyk 5, Morgiel 5, Straszak 4, Lemańska 4, Jarecka.