Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Wojanów: Wędkarsko i ekologicznie

Poniedziałek, 18 października 2021, 6:01
Autor: WAC
Fot. organizator
Nad zbiornikiem w Wojanowie w ostatnią sobotę (16.10) odbyły się zawody zakończenia sezonu w wędkarstwie spławikowym, zorganizowane przez Koło Fampa-Cieplice i Koło Grodzkie Polskiego Związku Wędkarskiego.

Do zawodów zgłosiło się 48 osób. Spośród nich z najlepszych brań cieszył się Przemysław Pochmara. Na podium zawodów stanęli też Paweł Kania i Paweł Kłobucki. Dekoracji zawodników dokonał wójt gminy Mysłakowice Michał Orman, a zawody poprowadził sędzia klasy krajowej Jan Werda oraz sędzia sekretarz Mariusz Biskup i sędziowie sektorowi: Mariusz Mazurek, Robert Boczuła i Zdzisław Holek.

Zawody pod nazwą „Fampa Pro-Eco - co przynosisz-to wynosisz" poza wymiarem wędkarskim posiadały przesłanie ekologiczne - mówi organizator imprezy Przemysław Pochmara. - W ten sposób chcieliśmy zwrócić uwagę zawodnikom, aby na zebraniach w swoich kołach PZW poruszali problem pozostawianych śmieci nad wodami okręgu jak i całej Polski. Wierzymy że wędkarze będą swojego rodzaju napędem do szerzenia przesłania o zachowaniu czystości nad wodami. My, prawdziwi wędkarze, nie pozostawiamy śmieci i wielokrotnie sprzątamy po ludziach, którzy je pozostawiają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyróżnienia dla wolontariuszy

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Remont Wojska Polskiego zgodnie z harmonogramem

Czytaj również

My pytamy, WODNIK odpowiada...  

Finał remontu drogi

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Ciastka dla obrońców granicy

Dzień Marynarza

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Nowa (stara) Lewica

Biało–niebieski Mikołaj

Medycy wrócili z Tanzanii