Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: Ważne zwycięstwo w Legnicy

Sobota, 5 marca 2022, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Szczypiornistki Karkonoszy przywiozły z Legnicy 3 punkty do tabeli I ligi (gr. B). W starciu z miejscową Dziewiątką, ekipa Dili Samadovej wygrała doświadczeniem, a także dzięki bardzo dobrym interwencjom Martyny Wierzbickiej.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. W 13. minucie miejscowe prowadziły 8:6 i była ro najwyższa różnica bramkowa w tej części gry. Po 30 minutach gry był remis 13:13, co zapowiadało kolejne emocje po zmianie stron. Od początku drugiej połowy inicjatywę przejęły jeleniogórzanki. W 37. minucie meczu było 15:19 i do 50. minuty biało-niebieskie kontrolowały wynik. Od stanu 20:25 Dziewiątka zdobyła 3 bramki z rzędu i ponownie uwierzyła, że mecz nie jest stracony. W końcówce wygrało jednak doświadczenie i Karkonosze znowu odjechały na kilka bramek. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 25:29, co jest ogromną zasługą Martyny Wierzbickiej, która zaliczyła wiele znakomitych interwencji, w tym przy rzutach karnych. Duży wkład w zwycięstwo miała też kołowa Martyna Michalak, która zdobyła 10 bramek.

Dzięki wygranej w Legnicy Karkonosze umocniły się w czołowej trójce I ligi (gr. B). Ekipa Dili Samadovej zgromadziła 30 punktów, a czołowa dwójka (Ruch Chorzów i MTS Żory) ma po 36 "oczek" na koncie. Dziewiątka Legnica zajmuje 4. miejsce (zdobyła 23 punkty). Kolejne spotkanie Karkonoszy już 11 marca (godz. 19:00) w Jeleniej Górze, a rywalkami będą szczypiornistki AZS AWF Handball Wrocław.

UKS Dziewiątka Legnica - MKS Karkonosze Jelenia Góra 25:29 (13:13)

Dziewiątka: Drzemicka, Trojanowska - Ścisłowicz 5, Kozak 5, Kocińska 5, Wojciechowska 4, Gajos 2, Drozdowska 2, Gdula 1, Doroba 1, Sośnicka, Jaroniewska.
Karkonosze: Wierzbicka - Michalak 10, Kobzar 7, Załoga 5, Mazurkiewicz 5, Pędziwiatr 1, Kowalska 1, Gałuszka, Przystalska.
Kary: 2 minuty (Dziewiątka) - 6 minut (Karkonosze)
Sędziowali: Artur Lipka (Sady), Marcin Walczak (Świdnica).