Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Jelenia Góra: Ważą się losy klubu Vitaral Jelfa

Piątek, 13 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 9:50
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
JELENIA GÓRA
Jeśli do przyszłego tygodnia nie znajdzie się sponsor dla klubu sportowego Vitaral Jelfa, drużyna z ekstraklasy piłkarek ręcznych prawdopodobnie się rozpadnie. W najbliższy weekend zakończą się tegoroczne rozgrywki i jeśli nie będzie gwarancji finansowych na przyszły sezon, zawodniczki będą szukały nowych pracodawców.

Witaminki na brak ofert nie narzekają. Skrzydłowa Magda Młot czy bramkostrzelna Agata Wypych mają po kilka propozycji. Nie ukrywają jednak, że chciałyby pozostać w Jeleniej Górze.
– W imieniu klubu prowadzimy rozmowy z 8 potencjalnymi sponsorami – mówi Małgorzata Majeran-Kokott, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa. – Są wśród nich duże koncerny jak PZU czy Energia Pro. Nie ma jednak żadnych gwarancji, że któraś z tych firm zdecyduje się na sponsoring.
Utrzymanie zespołu na przyzwoitym poziomie w ekstraklasie to koszt ok. 1,5 miliona złotych na sezon. Do tej pory klub utrzymywało niemal w całości Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa, jednak niedawno sponsor obciął dotację o połowę.

Zmiana terminu
W weekend Vitaral Jelfa walczy o brązowy medal
z Zagłębiem Lubin. Mecz odbędzie się w sobotę
(14 maja) o godz. 18, a nie jak pierwotnie planowano
– o 17 – w hali przy ul. Złotniczej. W przypadku porażki Jelfy, decydujący o brązowym medalu mecz odbędzie się w niedzielę (15 maja) o godz. 17.

Ogłoszenia

Czytaj również

Święto flagi symbolicznie

Msza w intencji strażaków

Tak nie wolno parkować!

Czytaj również

Straż miejska złamała prawo?

Rozpoczął się proces

Dzień Osła

Kwiaty pod pomnikiem

Konary zablokowały jaz

Zajeżdżają trawniki

Cały pociąg gwiazd  

Pamięci poległym

Końcówka prac na Wojska Polskiego