Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Jelenia Góra: Warsztaty z animacji czasu wolnego

Piątek, 21 stycznia 2022, 15:54
Aktualizacja: 15:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Od poniedziałku do piątku (17-21.01) w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze odbywały się warsztaty z animacji czasu wolnego. To efekt współpracy jeleniogórskiej placówki z firmą branży turystycznej.
Nasza szkoła od 4 lat jest objęta patronatem firmy Rainbow. Zawód technika obsługi turystyki jest bardzo potrzebny na naszym terenie, ale także w całej Polsce i na świecie - podkreśliła Joanna Marczewska, dyrektorka ZSE-T. - Warsztaty dotyczą kształcenia, zdobywania umiejętności w zakresie bycia animatorem w biurach podróży, hotelach, miejscach realizacji turystyki kwalifikowanej - dodała dyrektorka.

Często zdarza się, że uczniowie dzięki zdobytym umiejętnościom znajdują zatrudnienie na wakacje, a także po zakończeniu edukacji.

Raz w roku nasi trenerzy przybywają do szkoły, nad którą mamy patronat i prowadzimy warsztaty animacji dla dzieci i dorosłych. Młodzież może się nauczyć jak prowadzić animacje, jak się do nich przygotować. Uczestnicy warsztatów zdobędą umiejętności, które wykorzystują przy rekrutacji (castingu), a następnie pracując jako animator czasu wolnego - powiedział Mateusz Paczyński, trener Akademii Rainbow.

Uczennice z pełnym zaangażowaniem nabywają nowych umiejętności, które będą mogły wykorzystać w zawodzie.

Warsztaty dają nam nowe umiejętności. To też dobra powtórka do castingu i świetna zabawa, rozluźnienie po egzaminach - powiedziała Gabrysia Szkudlarek. - Uczymy się pracy w grupie i tego jak zapewnić innym dobrą rozrywkę - dodała Martyna Rzemińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konkurs na otwarciu pracowni kulinarnej

Przetarg na fotowoltaikę

Naukobus zawitał do SP 8

Mały Książę

Szpital Bukowiec bez położnictwa

Studia na migi? To możliwe!

Naukobus w Ósemce  

Nauka z naturą

Kurort przed wiekami

Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Jubileusz "Katolika"