Zalogowanych: 16

Jelenia Góra: Walka w błocie o ligowe punkty

Poniedziałek, 25 września 2017, 15:45
Aktualizacja: 16:08
O fatalnym stanie stadionu przy ul. Lubańskiej już pisaliśmy na łamach naszego portalu, ale wczoraj (24.09) piłkarze b–klasowych klubów KS Maciejowa i Bobry Wojanów mieli okazję przekonać się jak bardzo brakuje tam przyzwoitych warunków sanitarnych, gdy po meczu schodzili z boiska wybrudzeni niczym po rajdzie po torach błotnych.

Ekipa z Maciejowej po udanym początku sezonu (wygrana z Mitexem 3:0 i w Uboczu 5:1), notują gorszy okres. Przed tygodniem jeleniogórzanie wysoko przegrali w Starej Kamienicy (1:7), a wczoraj musieli uznać wyższość Bobrów Wojanów, dla których było to pierwsze zwycięstwo w sezonie (wcześniej przegrali 2:6 w Starej Kamienicy, 0:6 z Woskarem II i 2:3 z Juvenią Rybnica).

Od początku niedzielnego pojedynku, toczonego – jak już wspomnieliśmy - w trudnych warunkach, KS Maciejowa był stroną dominującą na boisku, jednak gospodarze nie byli w stanie tego przełożyć na zdobycze bramkowe. Raziła nieskuteczność oraz niezła dyspozycja bramkarza gości. Zamykający przed tą kolejką tabelę gr. II klasy B – Bobry Wojanów, ograniczyły się do gry z kontry, co w drugiej połowie przyniosło efekty w postaci dwóch bramek. W 65. minucie wynik z rzutu karnego otworzył Dariusz Ozimek, a pięć minut później miejscowych dobił Damian Gałek. Do końcowego gwizdka jeleniogórzanie ambitnie walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu, jednak ta sztuka im się nie udała i przegrali mecz 5. kolejki 0:2.

W następnej kolejce KS Maciejowa zagra w Rybnicy z miejscową Juvenią (1.10, godz. 15:00), a Bobry podejmą GLKS Jeżów Sudecki. W tabeli gr. II klasy B prowadzi LZS Stara Kamienica, Maciejowa spadła na 6. miejsce, a Bobry wydostały się z dna na przedostatnią pozycję.

KS Maciejowa – Bobry Wojanów 0:2 (0:0)
KS:
Krajewski – Wrotecki, Ziobro, Martyniak, Wieczorkiewicz, Szarafin, Lambert, Mendelski, Szczotka, Mróz, Stanisławski. Rezerwowi: Szymczak, Ragus.
Bobry: Jałgieiczuk – Gałek, Ozimek, Klin, Hałka, Olech, Hajduk, Liniewicz, Leszczyński, Jederko, Malec.

Tymczasem w gr. I klasy B Pub Gol odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem podopieczni Lecha Walczaka wygrali w Miszkowicach z miejscowym Dragonem 4:2 i z kompletem zwycięstw przewodzą w swojej grupie ostatniej klasy rozgrywkowej okręgu jeleniogórskiego.