im. Grzegorza, Magdaleny

Legnica: Walczyli o prym na Dolnym Śląsku

Poniedziałek, 17 stycznia 2022, 12:49
Aktualizacja: 12:50
W ostatnią niedzielę, 16 stycznia w Legnicy zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. W zawodach wzięło udział 30 zespołów z całego województwa. Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra był reprezentowany przez trzy drużyny!

KSz Jelonka w składzie: Mateusz Wiewióra, Jakub Trusewicz, Remigiusz Trusewicz, Jagoda Romejko z dorobkiem 8 punktów meczowych zakończył rywalizację na 9. pozycji. Tyle samo punktów uzbierała drużyna KSz Jelonka II (Dawid Bowerdt, Igor Burda, Piotr Ziemak, Katarzyna Tkacz), co pozwoliło na zajęcie 11. lokaty. Na 26. miejscu uplasowała się z kolei ekipa Jelonki III (Maciej Wolski, Krzysztof Mochól, Mateusz Glinkowski, Weronika Sękiewicz), zdobywając 5 punktów. O jedno miejsce niżej znalazła się drużyna GOK Mysłakowice, w barwach którego wystąpili zawodnicy KSz Jelonki (Miłosz Kaszewski, Aleksander Gerono, Witold Lipiński, Aleksandra Gerono). Złoty medal finalnie zdobyli szachiści Polonii I Wrocław (13 pkt.), wyprzedzając Polonię II Wrocław (12 pkt.) oraz MUKS Śródmieście I Wrocław (10 pkt.).
Najlepszy indywidualny wynik wśród zawodników Jelonki uzyskał Remigiusz Trusewicz (6/7pkt), który zdobył złoty medal na III szachownicy.