Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Jelenia Góra: Walczą o klub Karkonosze

Środa, 11 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 9:55
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
JELENIA GÓRA Czarne chmury nadciągnęły nad czwartoligowca

Zarząd Karkonoszy Jelenia Góra podał się do dymisji, klubowa kasa świeci pustkami, a niektórzy piłkarze nie chcą już grać. – Nie dopuścimy do upadku drużyny – zapowiadają kibice, którzy zbierają podpisy pod petycją do prezydenta o pomoc

Utrzymanie klubu w czasie rundy kosztuje ok. 250 tysięcy złotych – wylicza Zygmunt Jankowski, członek zarządu. – Podaliśmy się do dymisji, bo nie udało nam się uzyskać takich pieniędzy. Od drobnych sponsorów mamy w sumie ok. 20 tysięcy złotych. Miasto przekazuje nam jedynie dotację na młodzież.
– Nie dopuścimy do upadku klubu z ponad 50-letnią tradycją – mówią tymczasem kibice Karkonoszy. Ich zdaniem, wszystkiemu winne są władze miasta. – Gdzie jest sponsor, którego podobno załatwił nam prezydent? Do dzisiaj nie wpłynęła od niego ani złotówka.
– Po co utrzymywać placówki kultury, których prawie nikt nie odwiedza? – mówi Maniek, jeden z fanów Karkonoszy. – Te pieniądze można by przeznaczyć na sport. Na mecze Karkonoszy w latach świetności przychodziło po kilka tysięcy osób.
– Mogę specjalną decyzją przeznaczyć dodatkowe pieniądze na klub, ale to spowoduje, że inni ustawią się w szeregu z wyciągniętymi rękami – mówi prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak. – Zadaniem miasta jest wspieranie sportu młodzieżowego i staramy się to robić na tyle, na ile to możliwe. Kluby seniorskie muszą same zadbać o pieniądze. Postaram się załatwić sponsora, ale dopiero
w drugiej połowie roku.
– Karkonosze na szkolenie młodzieży otrzymają w tym roku od miasta 50 tysięcy złotych – mówi wiceprezydent Bogusław Gałka. – Przelaliśmy już część z tych pieniędzy, ale okazało się, że ZUS zablokował konto klubu i nie można ich wykorzystać.
Wszystko dlatego, że Karkonosze zalegają ZUS-owi z zapłatą pochodnych od wynagrodzeń trenerów. Chodzi o około
9 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Pamięci poległym

Udaremniony przemyt marihuany za 4,5 mln zł  

Czytaj również

Paliły się garaże

Porządki po podtopieniach

Konary zablokowały jaz

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Straż miejska złamała prawo?

Nowy wóz dla OSP

W KSON–ie o dostępności

Msza w intencji strażaków

W geście solidarności