Polska: Walczą jak równy z równym

Sobota, 23 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 23 września 2006, 23:32
Autor: Łukasz Stawski
Na turnieju koszykówki kobiet z udziałem drużyn z ekstraklasy i jednej z Lipska (Niemcy), który odbywa się w Brzegu nad Odrą. Jeleniogórzanki spisują się bardzo dobrze.

W piątek (22 bm.) przegrały co prawda 52:66, ale były bliskie wygrania tego meczu, bowiem przez trzy kwarty wynik był „na styku”, a nasze dziewczyny nawet kilka razy prowadziły. Dopiero w czwartej kwarcie rywalki odskoczyły i zapewniły sobie zwycięstwo.

W sobotę (23 bm.) w meczu z Cukierkami Brzeg 68:75 AZS KK nawiązał również walkę, ale tutaj przeciwniczki były za silne, by je pokonać, mimo że rozegrała się Białorusinka Oksana Dołgorukowa, zdobywając 24 pkt. W pierwszym meczu zdobyła tylko 2 pkt. Również w wygranym przez jeleniogórzanki spotkaniu z AZS Gorzów 68:61 znakomicie spisała się Oksana zaliczając 16 pkt.

- Jestem zdecydowany zatrzymać Oksanę w klubie. To mądra i ukształtowana zawodniczka. Bardzo pasuje do drużyny. Natomiast muszę podkreślić, że bardzo dobrą formę zaprezentowała we wszystkich spotkaniach Natalia Małaszewska, która wyrasta na prawdziwa liderkę drużyny - Natalia Małaszewska - powiedział trener AZS KOK - Rafał Sroka.