Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 22 października
im. Filipa, Halki

Jelenia Góra: W szkołach promują życie

Czwartek, 23 września 2021, 8:47
Aktualizacja: 8:52
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
Towarzystwo Karkonoskie zawitało wczoraj (22.09) do Szkoły Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze, gdzie w ramach akcji "Promujemy życie" prezentowali udzielanie pierwszej pomocy.
Odwiedziliśmy szkołę na zaproszenie pani dyrektor Barbary Marszałek-Szurek i wychowawcy jednej z klas - pana Łukasza Niesobskiego - powiedział Mariusz Synówka, organizator akcji.

Zajęcia z pierwszej pomocy prowadził ratownik Adam Niklewicz z grupy "projekt #promujemyŻYCIE", a uczestnikami byli uczniowie czterech najstarszych klas "Jedenastki".

Towarzystwo Karkonoskie w naszym regionie jest bardzo aktywne w zakresie promowania i utrwalania zasad pierwszej pomocy, szeroko pojętej edukacji dla bezpieczeństwa. Organizacja zasłynęła m.in. z zakupu defibrylatorów dla szkół, akcji smart zombie na przejściach dla pieszych, czy szkoleń z pierwszej pomocy zamiast mandatów dla kierowców, którzy przekraczają prędkość. Jak zaznaczają organizatorzy, ciągle są otwarci i chętni na współpracę z kolejnymi placówkami oświatowymi i nie tylko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie chcą się szczepić

Mural z... „mieszkaniem” dla pszczół murarek

Leczą zimnem

Czytaj również

Łagodniejszy wyrok dla byłego proboszcza

Ulica jak nowa

Serce pod Śnieżką

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Inauguracja roku akademickiego w Politechnice

Psychologia w grach hazardowych w kasynie

Mówili o funkcjonowaniu Domów Pomocy Społecznej  

Świetlica po remoncie

Pół powiatu bez prądu