Czytających: 13988

Legnica: W Legnicy rozstrzelały Orlika

Wtorek, 25 sierpnia 2015, 13:26
Aktualizacja: 18:07
Spotkanie pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu DZPN podopieczne Dawida Trzciołka nie zaliczą do udanych. W meczu rozegranym w sobotę (22.08) w Legnicy, miejscowa Miedź, która rok temu debiutowała w rozgrywkach III–ligi rozbiła Orlika Jelenia Góra 6:2.

Pucharowe zmagania rozpoczęły się tydzień przed startem sezonu III-ligi (najniższej klasy rozgrywkowej piłki nożnej kobiet). Wyprawa do Legnicy nie napawa optymizmem przed zbliżającym się sezonem, ale należy mieć nadzieję, że to jedynie falstart w wykonaniu jeleniogórzanek, które w grupie II zmierzą się m.in. z ekipą, która je wyeliminowała z Pucharu Polski. Ponadto rywalkami Orlika będą Grom Udanin (29.08, 11:00), LUKS Ziemia Lubińska, Chrobry Głogów, Zagłębie II Lubin oraz Polonia-Stal Świdnica.

Wracając do sobotniego spotkania w Legnicy trzeba zaznaczyć, że jeleniogórzanki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Pierwszy gol padł dopiero w 28. minucie kiedy to Naporowska z bliska pokonała bramkarkę Orlika, ale przed przerwą nasz zespół ośmieszyła wychowanka KKS-u Jelenia Góra Eliza Ostrowska, która przebiegła z piłką niemal całe boisko i z ostrego kąta podwyższyła na 2:0.

Po zmianie stron legniczanki szybko zadały kolejne ciosy, w 50. minucie na 3:0 strzeliła Bojsarowicz, pięć minut później kolejne trafienie zaliczyła Naporowska, a w 57. minucie Czapluk dobitką po uderzeniu Naporowskiej podwyższyła na 5:0. Chwilowe rozluźnienie w szeregach miejscowych wykorzystały piłkarki Orlika strzelając w krótkim odstępie czasu dwa gole (Chrabąszcz i Dyzio), ale Kudyba strzałem z dystansu ustaliła wynik na 6:2 odbierając nadzieje jeleniogórzankom.

Miedź Legnica - Orlik Jelenia Góra 6:2 (2:0)