Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Kowary: W Kowarach pojawiły się skrzynki pamięci

Środa, 16 czerwca 2021, 7:02
Autor: WAC
Fot. MOK Kowary
Pytanie: „Dokąd idą listy do ludzi, którzy zniknęli?” umieszczono na sześciu skrzynkach stylizowanych na pocztowe, które pojawiły się w Kowarach, a mających upamiętniać nieistniejące obiekty.

Akcja montowania skrzynek, które powstały podczas jesiennych warsztatów, odbyła się w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach projektu "Ocalmy pamięć Karkonoszy!". Brali w niej udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, uczestnicy warsztatów fotograficznych „Ocalić pamięć Karkonoszy” z Jeleniogórskiej Strefy Fotografii z oraz Czesi z partnerskiej gminy Horni Marsov, która jest partnerem projektu

Celem naszego działania jest upamiętnienie obiektów ważnych w historii miasta, których już niestety nie ma – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach Dariusz Kaliński. - Są to: dawny kościół ewangelicki, gospoda pod Nadzieją, schronisko na Strzelnicy, fabryka filców, gospoda na skrzyżowaniu ulic Karkonoskiej i Jeleniogórskiej, schronisko na Przełęczy Kowarskiej. W każdej skrzynce znalazło się zdjęcie danej budowli wraz z krótkim jej opisem. Mam nadzieję że nasze skrzynki spodobają się mieszkańcom Kowar i nie staną się obiektem zainteresowania wandali.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaprezentowali Polski Ład

Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką

Dzień Liczby Pi

Czytaj również

Skok w blok wystartował

Będzie stanowisko spisowe

Ze wsparciem Powiatu

Grozi Ci utrata pracy? Możesz liczyć na KARR  

Dla turystów w Dąbrowicy

Zderzenie czterech samochodów

Kolizja na skrzyżowaniu

Rondo do końca wakacji  

Przetarg na wodociąg w Wojcieszycach