Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 16 stycznia
im. Waldemara, Włodzimierza

Lubomierz: W internacie o historii

Sobota, 27 listopada 2021, 5:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
W internacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubomierzu, z inicjatywy wychowawców Michała Prutisa oraz Mateusza Sadowskiego powstał cykl spotkań dla młodzieży z ciekawymi osobowościami. 24 listopada w lubomierskiej placówce już drugą wizytę złożył Maciej Regewicz - regionalista, przewodnik turystyczny, pasjonat historii, a także menadżer w kamiennogórskim projekcie Arado - zaginione laboratorium Hitlera.

Spotkanie odbyło się pod hasłem "Historia jest po to, aby wiedzieć jakich błędów nie popełniać w przyszłości". Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Lubomierzu mieli okazję poznać kulisy pracy przewodnika turystycznego, wysłuchać ciekawych opowieści historycznych czy obejrzeć dwa filmy dokumentalno-historyczne dot. zakładów przemysłowych R1 w Kowarach i podziemnych koszar Wermahtu. Jak podkreślają organizatorzy, po projekcji filmów i wykładzie Macieja Regewicza wytworzyła się ciekawa dyskusja skłaniająca do refleksji i przemyśleń.

Bardzo się cieszymy, że spotkanie z Maciejem doszło do skutku, biorąc pod uwagę, że tematyka historyczna w znaczny sposób łączy się z profilem mundurowym naszej szkoły. Osobiście uważam, że rozmowy o historii są potrzebne, ponieważ mają one znaczny wpływ na dzisiejszą rzeczywistość. Głównym celem naszego spotkania było zainspirowanie młodzieży do refleksji i głębszej ciekawości świata faktów historycznych. Z tego miejsca chciałem podziękować Maciejowi Regewiczowi za przekazaną wiedzę oraz życzyć samych sukcesów zawodowych - dodał Michał Prutis.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sypią się mandaty

Nabytek dla przychodni

Bus dla ratowników GOPR  

Czytaj również

Dzień Ukrytej Miłości

Nagrody w konkursie dla szkół

Miało być 500 mieszkań – ile będzie?

Organizowali nielegalny przerzut cudzoziemców

Anielska wystawa

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

63 lata Karkonoskiego Parku Narodowego

MPGK: Segregacja na opak

Uwaga! Spodziewany silny wiatr