Czytających: 13732

Wrocław: W drugiej połowie zagrały skutecznie

Sobota, 31 października 2020, 14:21
Aktualizacja: 14:24
W meczu 6. kolejki IV ligi kobiet Orlik Jelenia Góra grał na wyjeździe z rezerwami Ślęzy Wrocław. Po pierwszej - bezbramkowej połowie, jeleniogórzanki przypomniały sobie jak zdobywać gole i wygrały 4:0.

Pierwsza połowa to było koszmarne widowisko dla oka... Choć jeleniogórzanki miały znaczną przewagę w posiadaniu piłki, to sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a do tego olbrzymia ilość niedokładnych podań z obu stron - były adekwatne do bezbrakowego remisu do przerwy. Po zmianie stron Orlik zagrał znacznie lepiej - wiarę we własne umiejętności przyjezdne odzyskały po strzeleniu pierwszego gola, którego autorką była Sidorska. W 69. minucie było już 0:2, bowiem po faulu na Urydze z 11 metrów trafiła Misiewicz. Napastniczka Orlika również wpisała się na listę strzelczyń, kiedy to w 80. minucie zdobyła trzecią bramkę dla gości. Wynik na 0:4 ustaliła Jędras, a tym samym Orlik zrównał się punktami z liderującym Kolektywem Radwanice (oba zespoły mają po 15 pkt., ale w bezpośrednim starciu wygrał Kolektyw 2:1).

Już za tydzień kolejny mecz Orlika, tym razem na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze - o godz. 15:00 ekipa Olega Marczyszyna podejmie Polonię II Świdnica.

Ślęza II Wrocław - Orlik Jelenia Góra 0:4 (0:0)

Gole: 0:1 Sidorska 55', 0:2 Misiewicz 69' (karny), 0:3 Uryga 80', 0:4 Jędras 85'.

Ślęza: Drucks - Ojdana (46' Janik), Wybieralska, Styczyrz, Piaseczna (46' Czajkowska), Malinowska (46' Krok-Orzechowska), Guzek, Gąsiorek, Frankowska, Kluga, Wilk (46' Kozak).
Orlik: Szelest (85' Filipowicz) - Stycharz (72' Chocianowicz), Wiszniewska (80' Kowal), Uryga, Sidorska (83' Kiern), Misiewicz, Kwaśniewska (62' Szydłowska), Kunczał, Korgul, Jędras, Iglicka (87' Gunia).