Zalogowanych: 15

Jelenia Góra: W derbach lepsza Victoria

Niedziela, 9 maja 2021, 8:35
Aktualizacja: 8:37
KS Maciejowa przegrała z Victorią w derbach Jeleniej Góry, które odbyły się w ramach 19. kolejki A-klasy. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:1, ale chwilę po wznowieniu gry postraszyli lidera po golu z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry Victoria zdobyła dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Początek meczu to zdecydowana przewaga gości, ale między słupkami dobrze spisywał się Szczupak. Z biegiem czasu Maciejowa poczynała sobie coraz odważniej, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy wynik otworzył Mateusz Sala, po którego strzale piłka otarła się o rękawice golkipera gospodarzy, odbiła się od słupka i przekroczyła linię bramkową.

Chwilę po zmianie stron radość zapanowała w szeregach klubu z Maciejowej. W 47. minucie wyrównał Piotr Wojtarowicz. Gdy wydawało się, że derby Jeleniej Góry zakończą się podziałem punktów, w 91. minucie na 1:2 trafił Radosław Paradowski, a dwie minuty później ten sam zawodnik ustalił wynik na 1:3.

KS Maciejowa Jelenia Góra - Victoria Jelenia Góra 1:3 (0:1)

KSM: Szczupak - Martyniak, Kostrzewski (75' Gil), Sławski (80' Lambert), Stanisławski (65' Jardel), A. Wrotecki, Szczotka (70' Dzikoński), Ziobro, Skoczek, Stompór, Wojtarowicz.
Victoria: Harasimowicz - Tusiński (83' Śnieżek), Semeniuk, Sala (46' Paradowski), Rząca, Rudnicki, Okowiński, Maryszczak, Roskowiński (65' Toczyński), Dudek, Lasek (90' Zwolenik).