Jelenia Góra: W debiucie porażka z Pogonią Wleń

Wtorek, 24 sierpnia 2021, 6:21
Aktualizacja: 6:22
Sezon 2021/2022 obfituje w nowe zespoły na piłkarskiej mapie regionu. Jednym z nich są rezerwy Victorii Jelenia Góra, które na inaugurację musiały uznać wyższość Pogoni Wleń.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz - od gola w 9. minucie autorstwa Dawida Szewczyka (byłego bramkarza pierwszej drużyny). W 18. minucie było już 1:1, bowiem do bramki miejscowych trafił Jan Amarowicz. Chwilę później było już 0:2, a na autorem gola był Jakub Wełpa. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Pogoni w 29. minucie, a wynik do przerwy na 2:3 ustalił w 37. minucie Łukasz Charko. W drugiej połowie kibice zobaczyli tylko jednego gola - jego autorem w 70. minucie był Ernest Pilny i skończyło się wynikiem 2:4.

Victoria II Jelenia Góra - Pogoń Wleń 2:4 (2:3)

Victoria: Toczyński, Jasiński (70' Gluza), Paradowski, Pakosz, Sikorski, (46' Duzinkiewicz), Sokołowski, Trela, Myrcha (74' Janicki), Charko (79' Zwolenik), Walczak, Szewczyk (67' Zieliński).
Pogoń: Ziemian - Wełpa, Sowa, Pilnu (85' Wojewódzki), Nowakowski, Zwoliński, Zając, Wolski, Ochota, Niedzielski (15' Amarowicz), Marczyszyn).