Zalogowanych: 0

Jelenia Góra: Victoria pewnie w drodze do okręgówki

Wtorek, 18 maja 2021, 17:55
Aktualizacja: 18:09
Jeleniogórska Victoria pewnym krokiem zmierza do wygrania A-klasy, a co za tym idzie - awansu do okręgówki. Ekipa Bartosza Gęcy zagrała na stadionie przy ul. Lubańskiej i pokonała Włókniarza Chełmsko Śląskie 5:0.

Prowadzenie gospodarzom dał w 4. minucie Marcin Tusiński. Ten sam zawodnik podwyższał rezultat w 39. i 55. minucie, kompletując hat-tricka. W 71. i 73. minucie trafienia zaliczył Sebastian Kocot i dziwić mogą niepotrzebne emocje przy stanie 5:0, kiedy to w 77. minucie po czerwonej kartce obejrzeli Julian Rudnicki (Victoria) i Miroslav Zeman (Włókniarz). Więcej goli w tym meczu nie padło.

Victoria Jelenia Góra - Włókniarz Chełmsko Śląskie 5:0 (2:0)

Victoria: Harasimowicz - Tusiński (61' Lasek), Kocot (76' Śnieżek), Rząca (78' Zwolenik), Rudnicki, Paradowski (86' Bijata), Okowiński, Maryszczak, Becker (62' Nikolaienko), Dudek (73' Toczyński), Semeniuk.
Włókniarz: Pietrzyk - Szuster, Wójtów, Sakalski, Paweł Pączkowski, Mucha (70' Patryk Pączkowski), Borys, Gucwa, Aulich, Zeman, Filipek.

Po 20. kolejce A-klasy na czele jest Victoria Jelenia Góra, która ma na swoim koncie 58 punktów i 8 "oczek" przewagi nad wiceliderem - KS Łomnica. W następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają w Pisarzowicach z Kwarcem (23.05, godz. 11:00).