Czytających: 11306

Jelenia Góra: Victoria na szóstkę

Niedziela, 25 kwietnia 2021, 10:15
Aktualizacja: 10:31
Lider A-klasy na inaugurację rundy wiosennej odniósł pewne zwycięstwo nad rezerwami Woskara Wojcieszyce. Spotkanie rozgrywane w Parku Norweskim zakończyło się wygraną jeleniogórskiej Victorii 6:0.

Rozpoczęcie spotkania poprzedziła chwila ciszy pamięci Ryszarda Krawczyka - wiernego kibica Victorii, który wspierał klub w sprawach organizacyjnych.

Od pierwszego gwizdka Victoria wykazywała głód gry wywołany rządowymi i związkowymi zakazami i pierwsza ofensywna akcja w 3. minucie zakończyła się golem debiutanta - Aleksandra Laska, który w w drużynach młodzieżowych występował w Karkonoszach Jelenia Góra i Lechii Gdańsk. W 15. minucie było już 2:0 za sprawą Radosława Paradowskiego. W 23. minucie na 3:0 podwyższył Julian Rudnicki i taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron na 4:0 podwyższył Marcin Tusiński (58. minuta), ale ten sam zawodnik strzelił też gola na 5:0 w 64. minucie. Wynik na 6:0 ustalił w 80. minucie Szymon Okowiński.

Jeleniogórska Victoria z dorobkiem 46 punktów po 16 meczach zajmuje 1. miejsce w tabeli A-klasy (gr. I) z przewagą 8 punktów nad KS Łomnica. W następnej kolejce Victoria zagra w Podgórzynie z Mitexem. Rezerwy Woskara zajmują 11. miejsce (15 pkt.).

Victoria Jelenia Góra - Woskar II Wojcieszyce 6:0 (3:0)

Victoria: Harasimowicz - Tusiński (74' Śnieżek), Semeniuk, Rząca (68' Jasiński), Rudnicki (83' Buławski), Paradowski (79' Toczyński), Okowiński, Maryszczak, Becker (72' Sala), Dudek (65' Roskowiński), Lasek.
Woskar: Walczak - Trela (50' Pulter), Tokarz, Sypniewski, Słupek, Kieryluk, M. Jagielski, P. Jagielski, Charko, Kamiński, Orzoł.