Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Jelenia Góra: „Vabank – 3” w naszych pałacach i z naszym aktorem

Wtorek, 1 kwietnia 2014, 9:07
Aktualizacja: Środa, 2 kwietnia 2014, 7:40
Autor: UM
Fot. UM
Miłośnicy polskich komedii filmowych mają szansę na kolejny dobry film – rozpoczynają się przygotowania do kręcenia „Vabank – 3” Część filmu powstanie w okolicach Jeleniej Góry.

Zdaniem realizatorów, dwie pierwsze części spotkały się z dobrym odbiorem u widzów, więc decyzja o nakręceniu trzeciej nie jest obarczona zbyt dużym ryzykiem finansowo-frekwencyjnym, ale idea powstania tego filmu mimo to spotkała się także z głosami sprzeciwu. Wynikały one głównie z faktu, że niektórzy odtwórcy ról zmarli, inny odeszli z zawodu ze względu na wiek.

- Oponenci zostali jednak przekonani, że to oznacza także pewną szansę, że można w naturalny sposób „odświeżyć” ekipę i dodać nowe wątki, a jednocześnie wielu aktorów z poprzednich edycji tego filmu będzie gwarantem jego rozpoznawalności – mówią przedstawiciele realizatorów.

W ramach wspomnianego „odświeżania” zmienią się też niektóre plenery, bo część zdjęć powstanie w obiektach Doliny Pałaców i Ogrodów. Kiedy powstawał „Vabank” większość tutejszych pałaców była w marnym stanie, dziś stanowią doskonałe, wręcz gotowe scenografie wnętrz. W dodatku – możliwość ich wykorzystania oznacza, że film będzie nieco tańszy, niż w sytuacji, kiedy trzeba byłoby tworzyć od podstaw podobne wnętrza.

Ale nie tylko pałace będą lokalnym wkładem do tego filmu. Do drugoplanowych ról – osób, które dopiero w najnowszych wątkach pojawią się w „Vabank” - zaangażowano miejscowych aktorów. Jednym z nich jest Andrzej Marchowski, swego czasu członek kabaretu PAKA, znany ostatnio konferansjer wielu imprez, ale też aktywny członek Teatru Odnalezionego, awangardowego zespołu w Jeleniej Górze.

- Jestem przede wszystkim pracownikiem Urzędu Miasta – powiedział nam – i to jest moja główna „rola”, z której nie mam zamiaru rezygnować. Ale nie ukrywam, że przygoda z filmem jest bardzo pociągająca, bo rzadko zdarzają się takie okazje.

Andrzej będzie grał w „Vabank – 3” rzutkiego biznesmana, ale i blagiera, który nie mając własnego majątku usiłuje sprytem osiągnąć finansowy i towarzyski sukces, brylując na salonach w towarzystwie pięknych kobiet. Jego partnerką w filmie będzie młoda wrocławianka, Magdalena Czaja. W filmie gra kobietę-bluszcz, ale to pozory. W rzeczywistości jest bowiem pełnokrwistą bizneswoman i to dzięki jej urokowi Andrzej może łatwiej wyprowadzać w pole swoich kontrahentów.

- Nie możemy zdradzać szczegółów scenariusza – powiedzieli oboje – ale zapewniamy, że film zagwarantuje świetną zabawę.

Zdjęcia zakończą się późnym latem, potem nastąpi okres montażu. Andrzeja Marchowskiego w trzeciej edycji „Vabank” zobaczymy w kinach dopiero w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

W podzięce dla medyków  

Dla kogo pieniądze?

Dachowanie skody

Czytaj również

Autobusy MZK wracają na swoje trasy

Cały pociąg gwiazd  

Uwaga! Awaria sieci wodnej

Straż miejska złamała prawo?

Na pamiątkę d. cmentarza

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Wkrótce badanie dzieci na zawartość glifosatu

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow