Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Jelenia Góra: Uwaga na nieznajomych

Środa, 8 września 2021, 7:56
Autor: WAC
Fot. MT
Z prośbą do rodziców o zwrócenie uwagi dzieciom na zasady bezpieczeństwa, ze szczególnym uczuleniem na unikanie kontaktów z osobami nieznajomymi, zwróciła się policja oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11 na jeleniogórskim Zabobrzu. Ma to związek z incydentem, do którego doszło na początku nowego roku szkolnego.

To było 2 września w okolicy Osiedlowego Domu Kultury przy ulicy Komedy Trzcińskiego. Jedna z uczennic największej jeleniogórskiej podstawówki została zaczepiona przez nieznajomego mężczyznę (wiek ok. 30- 40 lat). Nieznany dziecku osobnik podjechał ciemnym samochodem i zachęcał dziecko, aby wsiadło do auta. Na szczęście pojawienie się innej dorosłej osoby spłoszyło mężczyznę.

Zwracamy się do wszystkich państwa o rozmowę ze swoimi pociechami na temat zasad kontaktu z osobami nieznajomymi – czytamy w apelu jaki pedagodzy szkolni wysłali drogą elektroniczną do rodziców dzieci z SP nr 11. - Proszę uczulić dzieci, aby nie rozmawiały z tymi osobami, których nie znają, a wszystkie takie próby zgłaszały osobom dorosłym. W drodze do szkoły i powrotu do domu warto, jeżeli jest to możliwe, aby dzieci poruszały się w większych grupach lub pod opieką osób dorosłych. Powyższy incydent został zgłoszony na policję, ale pomimo tego warto systematycznie przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa dla dobra nas wszystkich.
Wszystko wskazuje, ze to zdarzenie było na szczęście jednorazowym incydentem – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. - Mimo to apelujemy do dzieci i ich rodziców o czujność i rozwagę. W sprawie tej toczy się postępowanie sprawdzające mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Powzięte czynności mają charakter operacyjny i nie mogę ujawnić ich szczegółów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wystartowało polskie Davos

Dachowanie w Ścięgnach

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Czytaj również

Piknik WOTGames

Dzień Przedszkolaka

Wsparcie dla Romów

Cieplickie święto miodu

Zbiórka odpadów w trzech punktach

Dzień Wypalenia Zawodowego

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

Skatepark przy Lubańskiej rozebrany

Festyn charytatywny