Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 maja
im. Aleksandry, Feliksa

Jelenia Góra: Urzędnicy wsparli akcję BezKresnych

Czwartek, 15 kwietnia 2021, 9:40
Aktualizacja: 9:48
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. RCKiK Wałbrzych
Zostaliśmy nominowani i podjęliśmy wyzwanie – powiedzieli jeleniogórscy urzędnicy. Reprezentacja Urzędu Miasta w Jeleniej Górze udała się we wtorek do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, aby oddać krew i osocze.

Odbyło się to w ramach działania pod nazwą #BezKresniChallenge. Akcja polega na oddawaniu krwi i osocza, które potem kierowane są do potrzebujących. Ma to duże znaczenie szczególnie w dobie pandemii, gdyż w punktach krwiodawstwa brakuje życiodajnych płynów.

Zostaliśmy nominowani przez Państwową Straż Pożarną w Jeleniej Górze i sprostaliśmy wyzwaniu - we wtorek nasza reprezentacja udała się busem do centrum krwiodawstwa w Wałbrzychu – powiedział Andrzej Marchowski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Łącznie 4 osoby oddały krew pełną, a 2 osoby – osocze.
| Bardzo dziękujemy za ten dar – dodała Natalia Kozdrowiecka, specjalista ds. promocji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Teraz pora na następnych.

Nominujemy Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze – mówi A. Marchowski.

Jednocześnie przypominamy, że Miasto Jelenia Góra wspiera w rozmaity sposób zbiórki krwi. Wielu urzędników regularnie dzieli się życiodajnym płynem. Z inicjatywy urzędu i RCKiK, co środę na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze przyjeżdża krwiobus. Chętni mogą rejestrować się od godz. 9.00. Zapraszamy też dawców do punktu przy ul. Ogińskiego 6 w Jeleniej Górze (budynek szpitala). Tam krew można oddać w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 7.30 – 12.30 - dodał Urząd Miasta.

(UM JG)

Ogłoszenia

Czytaj również

Wycieczka do Zagórza

W Wałbrzychu chcieli zmuszać do szczepień, a w Jeleniej Górze?

Zamek będzie jak nowy

Czytaj również

Dzień Kierowcy Zawodowego

Zaproszenie do sprzątania

Próbowali wwieźć odpady

Finał dużej inwestycji w Szklarskiej Porębie  

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Ulica Ogińskiego odebrana

Wyróżnili społeczników

Niewybuch na cmentarzu

Pobity... agresorem