Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Mysłakowice: Uroczyste złote gody

Wtorek, 26 października 2021, 6:02
Autor: WAC
Fot. UM Mysłakowice/Grzegorz Truchanowicz
Podniosła uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach. Piętnastu parom z gminy Mysłakowice, które przeżyły wspólnie 50 lat wręczono przyznane przez Prezydenta RP, na wniosek kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

W uroczystości łącznie z rodzinami jubilatów i zaproszonymi gośćmi wzięło udział ponad 100 osób. W tym gronie znaleźli się między innymi: senator Krzysztof Mróz, dyrektor biura poselskiego posłanka Marzeny Machałek, Maja Suchecka oraz przewodniczący Rady Powiatu Karkonoskiego Eugeniusz Kleśta.

Ceremonii odznaczenia dostojnych jubilatów „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” dokonał wójt gminy Michał Orman w asyście kierownika USC Doroty Kapuścińskiej. Dodatkowo wręczył parom listy gratulacyjne, wiązanki kwiatów, statuetki okolicznościowe i albumy o gminie Mysłakowice.

Nie zabrakło szampana, weselnego tortu oraz ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. Oprawę artystyczną uroczystości zapewnił Zespół Ludowy Karkonosze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Nowe radiowozy

Biało–niebieski Mikołaj

Czytaj również

Sukces zbiórki dla ratowników górskich

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Podwyżki dla starosty i radnych

Serca na nakrętki

Dla turystów i ochrony siedliska cietrzewi

Żeby rondo było rondem

Olimpiada dla młodych ekologów w powiecie

Nagrody za promocję

List otwarty w sprawie podwyżki abonamentu