Zalogowanych: 23

Kraków: Uniwersytet Gdański zwycięzcą baraży w Krakowie

Niedziela, 24 marca 2013, 15:09
Aktualizacja: 23:12
AZS Uniwersytet Gdański pokonał MKS MOS Karkonosze 57:44 w ostatnim dniu półfinałowego turnieju o awans do I–ligi. Oba zespoły już wcześniej zapewniły sobie awans do finałów, które odbędą się w dn. 12–14 kwietnia.

Mecz dwóch niepokonanych ekip krakowskiego turnieju wyłonił zwycięzcę całej imprezy. Akademiczki z Gdańska na początku miały problem ze skutecznością, MKS prowadził 5:0, ale po pierwszej kwarcie było już 12:13. W drugiej odsłonie celność rzutów nie była domeną żadnej z ekip, do przerwy na tablicy wyników było zaledwie 20:22.

Po zmianie stron zarówno Karkonosze, jak i AZS poprawiły skuteczność, ale jeleniogórzanki mimo ambitnej walki nie zdołały objąć prowadzenia i po 30 minutach było 36:40. W decydującej "ćwiartce" akademiczki zachowały więcej zimnej krwi i przypieczętowały wysoką formę na turnieju w Krakowie odnosząc trzecie zwycięstwo.

W meczu o "pietruszkę" Korona Kraków pokonała Hutnika Warszawa 77:61. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały AZS Gdańsk i MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Finałowy turniej odbędzie się w dn. 12-14 kwietnia, gospodarza wskaże niebawem PZKosz.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - AZS Uniwersytetu Gdańskiego 44:57 (12:13, 8:9, 16:18, 8:17)

MKS: Podgajna 16, Paradowska 11, Kosalewicz 5, Smajda-Młodnicka 4, Krawczyszyn-Samiec 4, Arodź 3, Myślak 1, Prystrom, Buraczewska, Łopatka, Kosiorowska.