Czytających: 14974

I-liga koszykarek: Uniwersytet Gdański pogrąża BasketPro

Niedziela, 11 marca 2012, 19:49
Aktualizacja: 22:13
BasketPro Jelenia Góra przegrało z AZS–em Uniwersytet Gdański 49:51 w meczu 5. kolejki grupy D koszykarskiej I–ligi centralnej.

Gospodynie prowadziły tylko raz, było to na początku meczu (2:0), później rywalki zdobyły 15 punktów z rzędu, w tym 3 razy z dystansu trafiła Golemska. Od stanu 4:18, kiedy to gdańszczanki zanotowały najwyższe prowadzenie w meczu, jeleniogórzanki zdobyły 6 kolejnych punktów, a po 10 minutach było 12:20. W drugiej kwarcie akademiczki z Trójmiasta utrzymywały kilkunastopunktowe prowadzenie i nic nie wskazywało na zmianę losów spotkania.

Po zmianie stron koszykarki BasketPro przebudziły się dopiero w 24. minucie, gdy od stanu 23:36 rozpoczęły widowisko dla jakiego wierni kibice pojawiają się w hali SP 10 przy ul. Morcinka. Dzięki świetnej grze Pawlukiewicz oraz Paradowskiej miejscowe zdobyły 11 punktów pod rząd (34:36) i końcowy wynik stał się sprawą otwartą. Po 30 minutach nasz zespół przegrywał 37:42. W ostatniej kwarcie AZS ponownie odskoczył na 7 punktów (41:48), ale i tym razem jeleniogórzanki podniosły się. Podopieczne Marcina Markowicza zerwały się do walki dochodząc na 47:48 (38') oraz 49:50 (39'), ale w decydujących momentach zabrakło zimnej krwi by pokonać rywalki. Ostatecznie ekipa prowadzona przez Wojciecha Oleszkiewicza wygrała w Jeleniej Górze 51:49.

Porażka w niedzielnym meczu oznacza, że jeleniogórzanki musiałyby wygrać 3 spotkania, które pozostały im do rozegrania i liczyć na porażki MKK Siedlce, GTK Wejherowo oraz Lidera Swarzędz w ich 4 ostatnich meczach, m.in. z nasza ekipą. Matematycznie jest to możliwe, ale przysłowiowa kropka nad "i" może zapaść już w najbliższej kolejce (18. marca), w której BasketPro podejmie na własnym parkiecie GTK Wejherowo i będzie to ostatni mecz jeleniogórzanek przed własną publicznością.

Po meczu powiedzieli:
Marcin Markowicz
(BasketPro):
- Gratuluję dziewczynom postawy, szczególnie w drugiej połowie bo pokazały charakter. Gdybyśmy mieli więcej fauli w 4 kwarcie to przeciwniczki szybciej wykonywały rzuty wolne, a tak uciekał nam czas.

Martyna Myśków (AZS):
- Jesteśmy już zmęczone sezonem i wiedziałyśmy, że będziemy musiały dać z siebie wszystko. Zawsze pracujemy całym zespołem na zwycięstwo i pochwała należy się całemu zespołowi.

BasketPro Jelenia Góra - AZS Uniwersytet Gdański 49:51 (12:20, 9:11, 16:11, 12:9)

BasketPro: Pawlukiewicz 18, Podgajna 12, Szczęśniak 6 (oraz 15 zbiórek), Kosalewicz 4, Kowalczyk 4, Paradowska 3, Krawczyszyn-Samiec 2, Prystrom, Łopatka.

AZS: Myśków 11 (oraz 16 zbiórek), Golemska 11, Hołownia 9, Formella 6, Stachura 6, Skiejka 4, Wróbel 4, Przybytek, Cieślicka.