Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Region: Uderzenie w narkobiznes

Sobota, 16 października 2021, 6:30
Autor: WAC
Fot. policja
Zlikwidowana linia produkcyjna do wytwarzania metamfetaminy, przechwycone blisko 7300 porcji handlowych tej substancji oraz zatrzymanych dwóch mężczyzn to efekt działania funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową przy wsparciu wrocławskich kontrterrorystów przeprowadzili w powiecie legnickim skoordynowane działania wymierzone w przestępczość narkotykową. Na wstępie mundurowi wytypowali posesję, gdzie może się odbywać produkcja substancji psychotropowych. Na podstawie zebranego materiału, policjanci weszli do precyzyjnie wybranych zabudowań, gdzie znaleźli kompletną linie produkcyjną służącą do wytwarzania metamfetaminy, znaczne ilości tego narkotyku oraz dwie osoby, które zajmowały się produkcją. W momencie wejścia funkcjonariuszy do budynków przebywający tam mężczyźni próbowali zatrzeć ślady i zniszczyć dowody swojej nielegalnej działalności, podpalając pomieszczenia, jednak szybkie i zdecydowane działania policjantów udaremniły tę próbę.

Łącznie mundurowi przechwycili blisko 7300 porcji handlowych metamfetaminy, marihuanę oraz trzy kanistry z 6 litrami płynu, który został przekazany do badań laboratoryjnych - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk. - Policjanci zabezpieczyli poza tym w pełni wyposażoną, profesjonalną linię produkcyjną służącą do wytwarzania substancji psychotropowych. Na miejscu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 43 i 27 lat, którzy byli w trakcie produkcji metamfetaminy. Na wniosek prokuratury, obaj zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od lat trzech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Gra Radio Zamek

Cyfrowa gmina

Czytaj również

Ciastka dla obrońców granicy

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Jak wybrać materac do spania?

Szusy w Białym Jarze

Pracujemy nad zmianą (komunikat Wodnika)

Zaproszenie na jarmark

Kasztan do wycięcia

Medycy wrócili z Tanzanii

Podwyżki dla starosty i radnych