Czytających: 12639

Legnica: Udany występ kowarskich karateków

Wtorek, 26 listopada 2019, 22:08
Aktualizacja: 22:09
W ostatnich dniach odbył się w Legnicy międzynarodowy turniej karate olimpijskiego „XX Cuprum Cup International Karate – Polish Open 2019”, który był jednocześnie turniejem rankingowym do kadry narodowej karate.

Do rywalizacji zgłosiło się 265 zawodników z 20 klubów karate z 3 państw – Polski, Czech i Rosji. Zawody odbywały się pod okiem wiceprezesa Polskiego Związku Karate, Wacława Antoniaka, a patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski. Zawody rozgrywały się w dwóch kategoriach – kata (indywidualne i drużynowe z podziałem na wiek) oraz kumite (indywidualne i drużynowe z podziałem na wiek i wagę).

Klub Sportowy Funakoshi Shotokan Karate reprezentowało 10 zawodników, zdobywając łącznie 6 medali - złoty, srebrny i cztery brązowe. Wszyscy to podopieczni kowarskiej sekcji, trenujący pod okiem trenerów Czesława Trzeciaka (5 dan) i Marka Ciepielewskiego (2 dan).

Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Praczyk, będąc bezkonkurencyjnym w kata chłopców 7 lat i młodszych. Srebrny medal zdobyła Pola Cyrulińska w kategorii kumite dziewcząt 8-9 lat (-30kg). Brązowe medale wywalczyli z kolei Jan Woźniak w konkurencji kumite chłopców 10-11lat (-40kg), Mirela Sokołowska w kategorii kumite juniorek (+59kg), drużyna kata w składzie: Nikola Heromińska, Zuzanna Masilonis, Aleksandra Pacocha w kategorii dziewcząt 9-11lat oraz drużyna kata w składzie: Jan Woźniak, Jakub Praczyk, Szymon Wojtkowiak w kategorii chłopców 9-11lat. Poza miejscami medalowymi w swoich konkurencjach dobrze spisali się: Cyprian Cyruliński i Marta Dobrowolska.

Zdaniem trenera Trzeciaka zawody w Legnicy pokazały dobry kierunek rozwoju zawodników i klubu. Dodatkowo cieszy fakt, że medale zdobyli również młodzi adepci kowarskiej sekcji, pomimo tego, iż większość konkurencji była licznie obsadzona. Należy również dodać, że karate zostało sportem olimpijskim, a KS Funakoshi Shotokan Karate w Kowarach jest jedynym klubem w powiecie jeleniogórskim przygotowującym zawodników do rywalizacji w tej właśnie formule.