Czytających: 7358
Zalogowanych: 5

Gorzów Wielkopolski/Wrocław: Udany start sióstr Włostowskich w Gorzowie Wielkopolskim

Czwartek, 22 listopada 2007, 19:05
Aktualizacja: 19:08
Autor: Łukasz Stawski
W Gorzowie Wielkopolskim odbyły sie kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski w pływaniu. W imprezie, wraz z całą elitą polskiego pływania wystąpiły reprezentujące klub Jedenastka Jelenia Góra siostry Kamila i Karina Włostowskie. Ich młodsi klubowi koledzy wzięli udział we wrocławskim Memoriale im. Marka Patrusewicza.

Podczas Grand Prix w Gorzowie na pływalni 50 metrowej ( pierwszy start na pływalni 50 m w tym sezonie ) bardzo dobrze wypadła Kamila Włostowska, która na 50 metrów stylem dowolnym zajęła drugie miejsce (0;26,81) ustępując tylko rekordzistce Polski na tym dystansie Agacie Korc. Na dystansie 100 m. dow. nasz pływaczka była ósma z czasem( 1;00,03). Karina Włostowska, na dystansie 100 m. dowolnym zajęła jedenaste miejsce ( 1;00,71) poprawiając swój rekord życiowy.

Młodsi zawodnicy jeleniogórskiego klubu rywalizowali we Wrocławiu w prestiżowych zawodach dla klas gimnazjalnych „ Memoriał Marka Petrusewicza”. Maciej Wołodźko po raz kolejny poprawił swoje rekordy życiowe na dys. 50 m. motylkiem ( 0;26,77 ) i 100 m. mot. ( 1;01, 30) i zajął w kategorii open piąte miejsce. Z dobrej strony zaprezentowali się także Kamil Fronia na 100 m. dow. ( 0;56,81) i na 50 m. dow. ( 0;25,57) oraz Magda Zator na 100 m. dow. ( 1;01,30) poprawiając swoje najlepsze czasy życiowe.