Kostrzyn nad Odrą: Udany start młodych zapaśników z Jeleniej Góry

Środa, 20 marca 2013, 21:44
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2013, 18:13
W minioną sobotę 16 marca w Kostrzynie Nad Odrą odbył się II rzut Ligi Międzywojewódzkiej Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Jeleniogórscy zapaśnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, jakich nabywają w czasie systematycznych treningów pod okiem trenera Mirosława Wieczorkiewicza.

I miejsca zajęli; Patryk Gumienny, Adrian Obuchowicz, Adam Leśniak, Dawid Kowalski, Jakub Stompór, II miejsce wywalczył: Przemysław Korsak, a III pozycje zdobyli: Adrian Olszewski, Mateusz Rybeczka.

Należy również wspomnieć o udanym starcie jeleniogórskich kadetów; Paweł Kaczałko, Patryk Kobiałka, Szymon Kaczmarek biorących udział w Pucharze Polski, który jest równocześnie eliminacją do Olimpiady Młodzieży w 2013 roku. Znaczący sukces odniósł Patryk Kobiałka zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii i tym samym został powołany do kadry narodowej kadetów. Zawodnik ten jest jeleniogórską nadzieją na Igrzyska Olimpijskie w roku 2020.