Zalogowanych: 23

Legnickie Pole: Udany rewanż w Legnickim Polu

Niedziela, 30 maja 2021, 7:51
Aktualizacja: 7:51
Pod koniec września Karkonosze przegrały u siebie z KS Legnickie Pole 0:1, co było jedną z większych sensacji obecnego sezonu. Wówczas mecz życia rozegrał bramkarz Mateusz Woliński, ale w meczu rewanżowym jeleniogórzanie wyciągnęli wnioski i zdecydowanie pokonali rywali.

W sobotnim spotkaniu Woliński oglądał mecz z ławki rezerwowych, a biało-niebiescy byli żądni rewanżu za kosztowną stratę punktów z rundy jesiennej. Do przerwy padł tylko jeden gol, a jego autorem - w 19. minucie - był Mateusz Czerwiński. Po zmianie stron podopieczni Ołeksandra Szeweluchina wybili rywalom z głowy nadzieje na powtórzenie sukcesu. W 47. minucie na 0:2 podwyższył Kamil Młodziński, a w 65. minucie było - po trafieniu Oskara Gizińskiego - było 0:3. W 89. minucie wynik na 0:4 ustalił Maciej Gargas.

Jeleniogórzanie co najmniej na jeden dzień wrócili na pozycję lidera grupy zachodniej IV ligi. W niedzielę (30.05) rezerwy Chrobrego Głogów zagrają w Szczedrzykowicach z Orkanem - jeśli głogowianie nie wygrają tego meczu, biało-niebiescy pozostaną na czele tabeli.

KS Legnickie Pole - Karkonosze Jelenia Góra 0:4 (0:1)

KS: Kukla, Adach, Kałużny, Sadyś, Mach, Sejud, Kmera, Kubań, Wojtów (70' Wroczyński), Olanin (46' Kukułka), Lipiński (60' Kravchenko).
Karkonosze: Błaszkiewicz - Poszelężny, Niemienionek, Kuźniewski, Czerwiński (63' Lekszycki), Wawrzyniak (69' Gargas), Młodziński (63' Denis), Kocot, Giziński (69' Firlej), Bębenek, Kulchawy.

W następnej kolejce (2.06, godz. 18:00) Karkonosze przy Złotniczej podejmą Jaworzankę Jawor.