Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Kowary: Uciekał, bo był „po piwku”

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 12:29
Aktualizacja: 12:30
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

23 kwietnia około godziny 20.50 policjanci na ulicy Ogrodowej w Kowarach zauważyli kierującego motorowerem. Zwrócili na niego uwagę, gdyż mężczyzna jechał slalomem całą szerokością jezdni.

W związku z tym funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak on nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. W pewnym momencie go wyprzedzili i ponownie dali sygnał do zatrzymania, kierujący nie zamierzał jednak się zatrzymać, tylko skręcił w polną drogę, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Kilka minut później policjanci go zatrzymali. Mężczyzna oświadczył, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż „wypił sobie piwko”. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1 promil.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolizja na ul. Sudeckiej

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Palił się las

Rudawy na zdjęciach Grzegorza Truchanowicza

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Wyczuwalny zapach dymu

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Wyjątkowe miejsce, wyjątkowy koncert. Ralph Kaminski w Borowicach

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Półkolonie bez nudy

Interwencja w Piechowicach

Paliły się gałęzie