Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Jelenia Góra: Uciążliwe sąsiedztwo

Piątek, 19 listopada 2021, 6:05
Autor: WAC
Fot. WAC
Pani Jadwiga mieszka przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. To kamienica, w której część mieszkań została wykupiona, a reszta pozostaje w zarządzie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W tej samej bramie w lokalu komunalnym mieszka lokator, którego zachowanie bardzo poważnie utrudnia życie jego sąsiadom.
Do tego człowieka przychodzą, a także u niego pomieszkują różni ludzie nadużywający alkohol - mówi pani Jadwiga. - Z reguły zachowują się spokojnie, ale podobnie jak główny lokator, który ze swojego mieszkania uczynił pijacką melinę są na bakier z higieną i porządkiem. Z lokalu wydobywa się straszliwy smród, który czuć na całej klatce schodowej. Odór czuć także w mieszkaniach. W mieszkaniu tego lokatora są odcięte media, a z tego co wiem od wielu lat zalega też z czynszem. Interweniowałam wiele razy w ZGKiM jednak jestem zbywana.

Jak zapewnia dyrektor ZGKiM Jerzy Lenard kłopoty pani Jadwigi wkrótce skończą się.

Do lokatora, którego dotyczy interwencja były wielokrotnie wysyłane monity o uporządkowanie lokalu i zachowanie zasad współżycia społecznego – mówi J. Lenard. - Niestety nie przyniosły one większego rezultatu, bo jeśli nawet była poprawa to na krótko. Dlatego zostało wszczęte postępowanie eksmisyjne, jednak ze ze względu na pandemię nie możemy teraz przeprowadzić eksmisji. Jednak to już tylko kwestia czasu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Dzień Podchorążego

Montują choinkę w centrum

Czytaj również

Żeby rondo było rondem

Jaki narożnik przy zwierzętach w domu?

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Dla turystów i ochrony siedliska cietrzewi

W świecie zabawy

Podwyżki dla starosty i radnych

Licytacja bombek lada dzień

Ślub humanistyczny – czym jest i kiedy warto się na niego zdecydować?