Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 29 listopada
im. Błażeja, Saturnina

Region: Tytoniowy gang rozbity

Środa, 20 października 2021, 8:11
Autor: WAC
Fot. KAS
Zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalną dystrybucją tytoniu rozbili funkcjonariusze dolnośląskiej i łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowe , Straży Granicznej (SG) i Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

Członkowie grup przestępczych, wyposażeni w podrobione dokumenty, przemycali z Niemiec susz do Polski, gdzie znajdowały się krajalnie tytoniu i wytwórnie papierosów. Następnie wytworzone wyroby akcyzowe nielegalnie wprowadzano do obrotu, z pominięciem opłat z tytułu podatku akcyzowego i VAT.

Akcja objęła swoim zasięgiem województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, lubelskie i podkarpackie oraz teren Niemiec, gdzie przeszukano magazyny. Łącznie przeszukano 31 miejsc, w tym 16 krajalni tytoniu z których transportowano susz tytoniowy. W wyniku szeroko zakrojonych działań służby zatrzymały 23 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zarekwirowano ponad 2,2 tony tytoniu do palenia, prawie 5 ton suszu tytoniowego i ponad 350 tysięcy sztuk papierosów.

W miejscach przeszukań zabezpieczono narkotyki, gotówkę, sprzęt elektroniczny, samochody osobowe oraz sprzęt do produkcji nielegalnych papierosów. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw skarbowych. Łączną kwotę straty skarbu państwa z tytułu podatku akcyzowego i VAT określono na ponad 60 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jarmark świąteczny

Podwyżki dla starosty i radnych

Podwyżki podatków lokalnych

Czytaj również

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Ponad 7 milionów złotych dla KPSW

W internacie o historii

MPGK odśnieża

Kolejne dzikie wysypisko w Maciejowej

Sukces zbiórki dla ratowników górskich

Nowy sprzęt w Rzemiosłach

List otwarty w sprawie podwyżki abonamentu

Licytacja bombek lada dzień