Zalogowanych: 5

III-liga koszykarzy: Tytan poległ po raz drugi

Poniedziałek, 7 lutego 2011, 14:36
Aktualizacja: Czwartek, 10 lutego 2011, 1:14
Walczący o awans do wyższej klasy rozgrywkowej koszykarze Spartakusa Jelenia Góra odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując na wyjeździe silną ekipę Tytana Jawor 65:64.

Od początku pierwszej kwarty na kilkupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze, którzy ostatecznie po 10 minutach prowadzili 19:14. W kolejnej odsłonie siedem „oczek” więcej zdobyli jeleniogórzanie, i to oni prowadzili do przerwy wygrywając 31:29.

Po zmianie stron solidna obrona i celne trafienia szczególnie najskuteczniejszego tego dnia Kozyry dały wygraną w trzeciej części gry 19:15. Przed ostatnią kwartą Spartakus prowadził 50:44, ostatnie minuty meczu, to pościg gospodarzy, zakończony na nasze szczęście niepowodzeniem. Ostatecznie na parkiecie w Jaworze jeleniogórscy zawodnicy wygrali z miejscowym Tytanem 65:64. W tabeli III-ligi Spartakus jest czwarty tracąc do prowadzącej ekipy z Gorzowa Wlkp. dwa punkty.

Tytan Jawor – Spartakus Jelenia Góra 64:65 (19:14, 10:17, 15:19, 20:15)

Spartakus:: Kozyra (23), Adamczyk (10), Tokarewicz (9), Nowicki (8), Jaszczur (8), Owczarek (7), Chrustowski, Kiciński, Radziszewski