Czytających: 10490

Jelenia Góra: Tylko cud może dać im awans

Niedziela, 23 kwietnia 2017, 21:33
Aktualizacja: 21:36
KPR MOS Jelenia Góra kontynuuje słabą grę w 1/8 finału Mistrzostw Polski. Mimo przewagi własnego parkietu, jeleniogórzanki po raz drugi były tłem dla swoich rywalek i przegrały tym razem z Polonią Kępno.

Podopieczne Dili Samadovej od początku sobotniego spotkania ustępowały rywalkom. Po kwadransie gry na tablicy wyników było już 3:9, a do przerwy różnica sięgała już 10 bramek (7:17). Po zmianie stron miejscowi kibice całkowicie stracili nadzieję na korzystny rezultat, gdy KPR przegrywał 9:21. Fragment pomiędzy 39. a 44. minutą gospodynie wygrały 6:1, co pozwoliło poprawić na chwilę nastroje w drużynie (17:24), ale pięć minut później Polonia ponownie odskoczyła i tablica wyników pokazywała rezultat 18:29. W końcówce mistrzynie Dolnego Śląska nieznacznie odrobiły straty i przegrały ostatecznie 25:33.

Wyniki drugiego dnia turnieju:

MTS Kwidzyn - UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno 27:21 (16:11)
MTS:
Tondel – Guziewicz 8, Kupc 6, Kaczmarek 6, Bochniak 3, Borowska 2, Chabowska 1, Weiland 1, Tołkaczewska, Żarnowska, Niziałek, Kobyłko, Kapaczewska.
Vambresia: Gocolińska - Weber 12, Sobecka 7, Macikowska 2, Szczepińska, Klimek, Donarska, Seroka, Rutkowska, Kowalkowska, Zygarlicka.

KPR MOS Jelenia Góra – KKS Polonia Kępno 25:33 (7:17)
KPR:
Filończuk, Grabarczyk – Dubiel 8, Basta 5, Szczepańska 4, Klimaszewska 3, Drąg 1, Bachurska 1, M. Wrotniewska 1, Szramik 1, Podgórska 1.
Polonia: Filecka – Zimoch 10, Gajewska 9, Kucharska 7, Kukotko 2, Michalak 2, Bedarek 1, Jóźwiak 1, Trepner 1, Noculak, Juszczak, Fras, Woch.

Tabela po drugim dniu turnieju:
1. MTS Kwidzyn-----4 pkt. - 52:36
2. Polonia Kępno----2 pkt. - 61:59
3. Vambresia W.----2 pkt. - 55:55
4. KPR MOS J.G.----0 pkt. - 40:58

W poniedziałek ostatnie spotkania turnieju, o godz. 9:00 MTS Kwidzyn zmierzy się z Polonią Kepno, a o 10:45 KPR MOS z Vambresią Wąbrzeźno. Nasz zespół ma matematyczne szanse na awans, ale do tego cudu potrzebuje wysokiego zwycięstwa nad Vambresią i równie wysokiej wygranej MTS-u Kwidzyn z Polonią Kępno.