Czytających: 9680

Jelenia Góra: Tychy najlepsze, jutro zagramy o awans

Sobota, 27 stycznia 2018, 14:10
Aktualizacja: 14:11
MOSM Tychy po piątkowym zwycięstwie nad KPR–em Jelenia Góra, w sobotnie przedpołudnie podejmował drużynę ze Szczecina, w której wystąpiła była jeleniogórzanka – Natalia Janas. Od samego początku mecz toczył się pod dyktando tyszanek, które dzięki wygranej zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek.

Podopieczne Krzysztofa Willema pokazały, że zwycięstwo nad gospodyniami nie było dziełem przypadku. W sobotnim starciu z Kusym Szczecin tyszanki do 10. minuty pozwalały rywalkom mieć nadzieję na końcowy sukces, ale z każdą kolejną minutą odjeżdżały ekipie z zachodniopomorskiego. Od stanu 7:6 drużyna MOSM odskoczyła na 14:6 , a Natalia Janas nie miała zbyt wielu możliwości na pokazanie swojego potencjały, bowiem była wysoko kryta indywidualnie, przez co została wyłączona z większości akcji. Do przerwy Tychy prowadziły 17:9 i wydawało się, że emocji w tym spotkaniu już nie doświadczymy.

Po zmianie stron dziewczyny ze Śląska powiększyły przewagę do 9 bramek (23:14) i podobnie jak w starciu z KPR-em, największa zasługa była po stronie Adrianny Mazurczyk - bramkarki MOSM. Z biegiem czasu szczecinianki zmniejszały straty, w 47. minucie doprowadziły do stanu 25:20, a na 4 minuty przed końcem było już tylko 30:26, jednak juniorki Willema zachowały zimną krew i dowiozły zwycięstwo do końca. Ostatecznie MOSM pokonał rywalki 32:28 i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy Mistrzostw Polski. W niedzielę (28.01) o drugie miejsce premiowane awansem powalczą KPR Jelenia Góra i Kusy Szczecin (początek meczu o godz. 10:00). Jeszcze dzisiaj (27.01) seniorki KPR-u powalczą o ligowe punkty przy Złotniczej ze Startem Elbląg, a po niedzielnym spotkaniu juniorek - również ze Startem - zagrają o 1/4 finału Pucharu Polski (mecz o godz. 13:00).

MOSM Tychy - Kusy Szczecin 32:28 (17:9)