Zalogowanych: 2

Jelenia Góra: Twarda walka i komplet punktów

Sobota, 19 grudnia 2020, 20:14
Aktualizacja: 20:14
W ostatnim tegorocznym spotkaniu I ligi piłkarek ręcznych Karkonosze Jelenia Góra podejmowały Cracovię Kraków. Podopieczne Dili Samadovej wygrały pewnie, ale z obu stron nie brakowało ostrych starć.

Od pierwszych minut na parkiecie hali przy ul. Złotniczej przeważały miejscowe, które już w 7. minucie prowadziły 6:1. Od stanu 10:3 poderwały się przyjezdne, które doprowadziły do stanu 11:9, ale był to ostatni moment, kiedy krakowianki mogły liczyć na korzystny rezultat. Kolejne 8 trafień z rzędu było dziełem biało-niebieskich i zrobiło się 19:9, a do przerwy 19:10.

Po zmianie stron ekipa z Małopolski była w stanie zmniejszyć dystans do jeleniogórzanek co najwyżej do 7 bramek, ale mieszanka młodości i doświadczenia w Karkonoszach przynosiła efekty w postaci kolejnych zdobyczy bramkowych i w 57. minucie podopieczne Dili Samadovej prowadziły już 34:20. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:22 i było to szóste zwycięstwo Karkonoszy w siódmym meczu ligowym. W tabeli grupy B jeleniogórzanki awansowały na 2. miejsce, a kolejny mecz zaplanowano na 9 stycznia – do Jeleniej Góry przyjedzie Dziewiątka Legnica.

MKS Karkonosze Jelenia Góra – KS Cracovia Kraków 34:22 (19:10)

Karkonosze: Prudzienica, Wierzbicka – Jasińska 5, Załoga 5, Kowalska 5, Szramik 5, Kobzar 4, Zięba 2, Jurgiewicz 2, Bielecka 2, Klimaszewska 2, Wojtas 1, Warchoł 1, Kołecka.
Cracovia: Stępnik, Wójcik-Zgud – Świątek 6, Herman 4, Staroń 3, Kawa 3, Klimowicz 2, Kamusińska 2, Barnowska 1, Nikody 1, Dzidek, Wojas.
Kary: 10 minut (Karkonosze) - 24 minuty (Cracovia)
Czerwona kartka: Kamusińska (Cracovia) – za szczególnie niebezpieczny atak na twarz przeciwniczki.
Sędziowali: Tomasz Łacny, Tomasz Okos (Opole).