im. Aleksandry, Feliksa

Bielsk Podlaski: Tur – Sudety 1:0

Niedziela, 11 kwietnia 2021, 14:42
Aktualizacja: 14:44
W sobotę (10.04) koszykarze Sudetów udali się w daleką podróż do Bielska Podlaskiego, gdzie zmierzyli się z miejscowym Turem w pierwszym meczu drugiej rundy play-off, II ligi. Do pewnego momentu jeleniogórzanie nawiązywali walkę, ale w decydujących momentach dużo lepiej zaprezentowali się gospodarze.

Początek meczu należał do Sudetów, które od stanu 2:0 zdobyły 11 punktów z rzędu i zrobiło się 2:11, jednak z biegiem czasu inicjatywę przejęli miejscowi i po 10 minutach gry było 24:20. W drugiej odsłonie Tur odskoczył na 43:27, ale jeleniogórzanie podjęli walkę i po serii 10 punktów zrobiło się 43:37, a do przerwy było 52:46. Na początku trzeciej kwarty ekipa z Bielska Podlaskiego prowadziła tylko jednym punktem (52:51), jednak z każdą kolejną minutą przewaga gospodarzy rosła i przed decydującą odsłoną wynosiła aż 19 punktów (80:61). Ostatecznie Tur zwyciężył 104:83 i w rywalizacji do dwóch wygranych prowadzi 1:0.

Drugi mecz zaplanowano na sobotę (17.04) w Jeleniej Górze.

KKS Tur Bielsk Podlaski - KS Sudety Jelenia Góra 104:83 (24:20, 28:26, 28:15, 24:22)

Tur: Kuczyński 29, Weres 28, Król 9, Tradecki 8, Milewski 7, Lewandowski 7, Marczuk 2, Pruefer 1, Grigoruk.
Sudety: Ł. Niesobski 17, D. Ostrowski 16, Kozak 15, Wilusz 14, R. Niesobski 12, Jyż 5, Walaszek 4, Król, Tymiński, Strzemecki.