Jelenia Góra: Trzeci dzień Ferii z Mosem

Piątek, 23 stycznia 2009, 18:16
Aktualizacja: 22:17
Autor: Mateusz Banaszak
W Jeleniej Górze odbyły się się kolejne zajęcia w ramach ferii zimowych organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu.
Młodzież rywalizowała ze sobą w konkurencjach sportowych w sali przy ul. Skłodowskiej biorąc udział w Turnieju „trójek” koszykarskich, „Turnieju piłki wodnej” na krytej pływalni w Szkole Podstawowej nr 11 oraz Turnieju Gier i Zabaw, które zostały zorganizowane na lodowisku przy ul. Moniuszki.

Środa rozpoczęła się od zmagań w Turnieju „Trójek Koszykarskich”
Do zawodów zgłosiło się siedem drużyn koszykarskich, w trzyosobowych składach. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna „Pieczarkowe skaczące łośki”. Drugie miejsce zdobył zespół „Bananowe myszki”. Trzecie miejsce na podium zajął zespół „Kuleczki”. Duże zaangażowanie i poziom swoich umiejętności prezentowały pozostałe drużyny, w szczególności zespół „Strzelcy”.

I miejsce - „Pieczarkowe skaczące łośki” - Monika Skoczylas, Marlena Rososińska, Daraia Łopatka.
IImiejsce - „Bananowe myszki”( Alicja Kołodziejczyk, Kamila Jaworowska, Katarzyna Fredziak, Marysia Wojtowicz)
III mijesce - „Kuleczki” - Sebastian Nowak, Łukasz Dąbrowski i Piotr Dąbrowski.

Na wszystkich chętnych i spragnionych wodnych szaleństw, czekał Turniej Piłki Wodnej oraz gry i zabawy na basenie przy SP 11. Wystąpiły dwie drużyny – czteroosobowa ekipa Dream Teamu i ośmioosobowa druzyna HOOLIGANS. Mimo przewagi liczebnej mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla DREAM TEAM.

DREAM TEAM – (Mateusz Krempa, Irek Krempa, Dawid Kuncewicz, Amadeusz Regulski)
HOOLIGANS – (Marcin Śmigielski, Grzegorz Kuśnierz, Arek Niedaszkowski, Hajduk Natalia, Niedaszkowska Ola, Asia Drozd, Dagmara Guszała, Magda Lipska)
W konkurencji nurkowania na odległość, dystans ponad 25m nie był problemem do przepłynięcia dla Dagmary Guszały (I miejsce) oraz jej kolegów Irka Krempy, Dawida Kuncewicza, Amadeusza Regulskiego, którzy zajęli w tej konkurencji drugą lokatę.

W „wyścigu bliźniaków” ( pokonanie długości basenu w parach trzymając się za ręce) najlepsza okazała się para dziewcząt - Dagmara Guszała oraz Asia Drozd, drugie miejsce zajęła para Dawid Kuncewicz, Amadeusz Regulski, trzecie miejsce należało do braci Mateusza i Irka Krempów.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych już za tydzień 27.01.2009 przypominając , że wstęp na basen- zajęcia FERIE z MOSem- jest bezpłatny.

W tym samym dniu na lodowisku przy ulicy Moniuszki odbyły się kolejne zajęcia z cyklu gier i zabaw. W pierwszej części dzieci i młodzież szkolna została podzielona na 2 drużyny A i B, które rywalizowały w kilkunastu grach i zabawach.

Dzieci wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem i wolą walki, za co po zakończeniu zawodów zostali nagrodzeni przez organizatorów drobnymi upominkami. W kolejnej części zajęć z dziećmi odbył się turniej hokeja na lodzie w których brały udział trzyosobowe drużyny w dwóch kategoriach wiekowych : młodszych i starszych. W kategorii młodszej zmierzyły się drużyny ”Sistem Tri” (Kapla Mateusz, Gorzycki Jakub, Rychlewski Damian), „High School Musical” (Czekańska Aleksandra, Lenart Karina, Gołędowski Damian) i „SP 11” (Mazurkiewicz Aleksandra, Słowik Emilia Korejko Wiktoria).

Najlepszy okazał się zespół „System Tri” , drugie miejsce zajął zespół „SP 11”,a trzecie drużyna „High School Musical” W kategorii starszej zwyciężył zespół „Ogniste Kurczaki” w składzie: Czuba Grzegorz, Frydrych Mateusz i JeleniewskiPatryk. Drugie miejsce przypadło zespołowi „KS Sudety Team” (Łęcki Marcin, Łęcki Kamil, Lis Grzegorz), zaś trzeci był zespół „Ziemniaczane Rogale” (Stępniak Damian, Grzegolec Dawid,RychlewskiDaniel)

Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów słodkie upominki