Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Jelenia Góra: „Trwaj chwilo, trwaj” – po koncercie Elżbiety Adamiak

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 8:47
Aktualizacja: 8:53
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Poetycko–nastrojowy recital, poruszające, pełne ciepła, melancholii i radości utwory połączone z niezwykłą delikatnością czarującej artystki – tak w skrócie można opisać koncert Elżbiety Adamiak, którym zachwyciła w minioną sobotę (12.04) widzów zgromadzonych w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Artystka wraz z trzyosobowym zespołem w składzie: Piotr Goljat – fortepian i śpiew, Sebastian Ruciński – gitara, Piotr Górka – kontrabas, zaserwowała jeleniogórskiej publiczności prawdziwą muzyczną ucztę. Podczas koncertu promującego płytę „Zbieram siebie” Elżbieta Adamiak wykonała pięknie interpretowane teksty poetyckie, jak Posiedzimy sobie razem w kuchni, Ty, który stworzyłeś, Trwaj chwilo trwaj czy Po trójkącie. Nie zabrakło również znanych utworów, jak Jesienna zaduma i Do Wenecji dalej stąd co dzień.

Elżbieta Adamiak zaczarowała widzów delikatnym głosem, prawdziwym, wspaniałym warsztatowo śpiewem, utworami pełnymi życiowej mądrości, która skłania do refleksji nad każdą chwilą, która nas spotyka i świetnym kontaktem z publicznością. Artystka z zespołem została nagrodzona owacjami na stojąco, a tuż po koncercie każdy mógł zaopatrzyć się w płytę z autografem i osobistą dedykacją.

- Ten koncert potwierdza wielką klasę Elżbiety Adamiak. Nie znam nikogo, kto w taki sposób potrafi wyśpiewać poezję – mówił Jerzy Jurczyński, jeden z uczestników sobotniego wydarzenia. – To wspaniale, że pani Ela mogła wreszcie zawitać do naszego miasta. Dzięki niej spędziliśmy piękny wieczór – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Straż miejska złamała prawo?

Na pamiątkę d. cmentarza

Zamek Książ zaprasza

Czytaj również

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Rozpoczął się proces

Karolina Czarnecka na otwarcie Pestki

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Silesia Sonans poleca (9)  

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Tak nie wolno parkować!

Plastyczna zabawa na majowy weekend

K. Koziołek w ratuszu