Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 maja
im. Aleksandry, Feliksa

Powiat: Transgranicznie o drogach

Czwartek, 15 kwietnia 2021, 10:16
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
O współpracy przy realizacji inwestycji drogowych rozmawiali wczoraj (14.04) samorządowcy z Powiatu Karkonoskiego i Kraju Libereckiego.

Starosta karkonoski gościł w siedzibie Starostwa Powiatowego przedstawicieli Kraju Libereckiego m. in. Jana Ruzicka i Miroslava Vlasaka, którzy wystąpili z propozycją współpracy transgranicznej przy modernizacji infrastruktury drogowej.

Ideą jest modernizowanie sieci dróg powiatowych tak, by dojazd do przejść granicznych i poruszanie się w strefie przygranicznej było jak najwygodniejsze - informuje starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Planowane jest podpisanie formalnego memorandum w tej sprawie oraz przygotowanie proponowanych odcinków dróg do modernizacji, zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Zarząd naszego powiatu wyraził gotowość partnerowania stronie czeskiej w realizacji projektu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Polska (Interreg) i przystępuje do przygotowań, które zakończą się złożeniem formalnego wniosku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Po Bike Maratonie

Zaproszenie do sprzątania

Znaleziono pocisk artyleryjski

Czytaj również

Puścili ruch bez uzgodnienia

Maseczki dla mieszkańców

Punkt szczepień wystartował

Spodziewane burze, grad i deszcz (aktualizacja)

Wyróżnili społeczników

Wycieczka do Zagórza

O pomocy prawnej

Zamek będzie jak nowy

Dzień Mostowca