Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Dolny Śląsk: To było piekło: kierowca PKS sprawcą wypadku?

Czwartek, 21 lutego 2008, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: TEJO
Trwają policyjne czynności mające ustalić, kto spowodował środową kraksę kursowego autobusu relacji Przemyśl – Jelenia Góra, do której doszło we Wrocławiu. Ratownicy uczestniczący w akcji mówią, że był to horror.

Kurs obsługiwał PKS z Przemyśla, a o sprawie pisze czwartkowa Polska Gazeta Wrocławska. Według relacji świadków to kierowca autobusu ponosi winę za wypadek. Wymusił pierwszeństwo przejazdu. Prowadzący ciężarówkę nie zdążył wyhamować i uderzył w autokar. Oba pojazdy stanęły w płomieniach. Cudem nikt nie zginął.

Gazeta przedstawia makabryczną relację strażaków z akcji ratowniczej. – To było piekło – mówią. Dodają, że to tylko dzięki determinacji i odwadze samych pasażerów nie doszło do masakry. Ludzie wybijali okna, aby uciec z płonącej pułapki. Akcję utrudniała zerwana trakcja tramwajowa. Pożarnicy walczyli z ogniem ponad trzy godziny! Na szczęście życiu rannych pasażerów, wśród których są jeleniogórzanie, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zapytany przez dziennik prezes przemyskiego PKS podkreśla, że kierowcy, którzy jechali feralnym kursem, byli wypoczęci i mają długi staż pracy. Firma jest ubezpieczona i pasażerowie mogą liczyć na odszkodowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na pamiątkę d. cmentarza

Badają Górę Ryszarda

Tak się ptaków nie dokarmia

Czytaj również

Jest już jaśniej

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

KPSW w trosce o przyrodę

Piechowice nie ustąpią!  

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Dzień Bez Diety

Stany rzek przekroczone

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Rozpoczął się proces