Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 16 kwietnia
im. Cecylii, Julii

Karpacz: Tłumy na majówce?

Sobota, 6 marca 2021, 7:02
Autor: WAC
Fot. WAC
Jak wynika z danych podanych przez portal Nocowanie.pl Karpacz jest obecnie najczęściej poszukiwanym miejscem na majówkę w Polsce.

Serwis Nocowanie.pl przeanalizował najczęstsze pytania dotyczące możliwości rezerwacji noclegów podczas weekendu 1 - 3 maja. Z analizy tej wynika, że aż 9,3 proc. wszystkich zapytań dotyczących długiego, majowego weekendu wysłano do Karpacza. Tym samym kurort pod Śnieżką pobił Zakopane, które było w tym roku ulubionym miejscem urlopów zimowych Polaków. O możliwość spędzenia majówki w stolicy Tatr pytało 9,1 proc. osób. Kolejne miejsca zajęły Szczawnica - 5,5 proc. i Szklarska Poręba (4,9 proc).

W tej chwili trudno ocenić te dane, bo nie wiadomo jak przełożą się one na rzeczywistą liczbę gości, którzy odwiedzą nas na początku maja - mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Jeśli się potwierdzą to ten czas będzie dla naszych gestorów szansą na choćby niewielkie odrobienie strat. Nasza pozycja w tym zestawieniu świadczy o tym, że ludzie bardzo potrzebują oddechu, mimo że tegoroczna majówka wypada w kalendarzu niezbyt korzystnie. Potwierdza też jak bardzo popularną miejscowością jest obecnie Karpacz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Synoptycy: przymrozki i śnieg

Taki widok to wstyd!

Kolejne drogi do remontu

Czytaj również

Dla kolekcjonerów

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

Rondo bez opóźnień

Wyrzucali odpady w lesie, a urzędnicy nie reagowali  

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

To my mówimy prawdę

Wpadka spółki widmo

Parkowanie bez zasad

Pogrzeb Andrzeja Szpaka