Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Jelenia Góra: Testują sprawność dzieci

Sobota, 12 czerwca 2021, 9:12
Aktualizacja: 9:12
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień, prowadzi w jeleniogórskich podstawówkach testy sprawnościowe dla uczniów klas I-III. Ze względu na późny powrót do nauki stacjonarnej, testy uda się zrealizować w 8 z 10 placówek.
Przeprowadzamy test eurofit, który robimy przy współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym "Dolny Śląsk" i Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - powiedział Radomir Kukiel, menadżer sportu w ZPP-CWU. - AWF postanowiła sprawdzić jak dzieci wyglądają po pandemii. Chcemy wiedzieć jak poprawić sprawność dzieci - na które elementy zwiększyć nacisk - dodał R. Kukiel.

W ramach testów dzieci mają do wykonania 10 konkurencji: postawa równoważna na jednej nodze, stukanie w krążki, skłon w siadzie, skok w dal z miejsc, zaciskanie ręki, siady z leżenia, zwis o ramionach ugiętych, bieg wahadłowy 10x5m, wytrzymałościowy bieg wahadłowy. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Cieplicach była już szóstą szkołą, w której Radomir Kukiel wraz z Maciejem Cytarzyńskim przeprowadzali testy.

Mamy już ponad 1000 dzieci przebadanych - jest przeciętnie, choć zdarzają się wybitne jednostki. W SP 15 mieliśmy chłopca, którego widząc w akcji można było zbierać szczękę z podłogi. Widać, że dzieci, które trenują w klubach sportowych są sprawniejsze - dodał R. Kukiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie PiS zakłócone

Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką

Rondo do końca wakacji  

Czytaj również

Kolizja na skrzyżowaniu

Zderzenie czterech samochodów

Tak się nie parkuje

Skok w blok wystartował

Zacięta rywalizacja w Warszawie

Konkurs rozstrzygnięty: Najwięcej dla piłkarzy

Żywioł spustoszył gminę

Rządy PO w praktyce

Zaprezentowali Polski Ład