Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Polska: Tematyka spektakli w TR Warszawa

Czwartek, 19 maja 2022, 20:33
Aktualizacja: 20:34
Autor: ts
Fot. ts
TR Warszawa to jeden z najbardziej innowacyjnych i postępowych teatrów w Europie, w którym można zobaczyć wspaniałe, dające do myślenia sztuki. W repertuarze można znaleźć przede wszystkim dramaty poruszające aktualną tematykę społeczną i polityczną. To, co dodatkowo wyróżnia ten innowacyjny teatr to śmiała i niezwykle twórcza forma spektakli.

Fenomen TR Warszawa
Dyrektorem artystycznym teatru jest Grzegorz Jarzyna. W odważny i nowatorski sposób reinterpretuje dramaty klasyczne i światowej sławy dramaty współczesne, adaptacje znanych powieści europejskich, a także opery.

Twórca jest laureatem wielu wyróżnień, m.in. nagrody Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi dla Polski na świecie oraz NESTROY PREIS – jednej z najbardziej prestiżowych nagród teatralnych w Europie. Pod jego okiem, TR Warszawa stał się ośrodkiem artystycznych eksperymentów i twórczego rozwoju wielu artystów.

Teatr szczyci się otwartością na nowe idee i pomysły artystów. W ciągu ostatnich lat instytucja zdobyła ogromną popularność przyciągając nową publiczność, a także genialnych reżyserów, m.in. Krystiana Lupę, Krzysztofa Warlikowskiego, czy René Pollescha.

Przedstawienia są prezentowane nie tylko w Warszawie. Aktorzy występowali już m.in. w Edynburgu, Berlinie, Toronto, Nowym Jorku, Los Angeles, Hong Kongu i wielu innych miastach.

Spektakle TR Warszawa
Czym charakteryzują się sztuki Tr Warszawa? W dużej mierze na scenie można zobaczyć nowatorskie i oryginalne produkcje, które w niekonwencjonalny sposób rewolucjonizują język teatralny.

Reżyserami są głównie młodzi, utalentowani artyści, którzy poszukują nowych form wyrazu, które będą w stanie trafnie uchwycić problemy współczesnego świata.

Ostatnim hitem sceny jest "Tom na wsi" w reżyserii Wojtka Rodaka, która powstała na podstawie tekstu Michela Marca Boucharda. Znaną adaptacją “Tom à la ferme” jest film pt. "Tom" w reżyserii modnego, młodego i wybitnego Xaviera Dolana.

Przedstawienie to dla widzów niezwykle emocjonalne przeżycie. Tytułowy Tom przyjeżdża na pogrzeb swojego tragicznie zmarłego chłopaka. Na miejscu poznaje jego bliskich, którzy nie byli świadomi jego istnienia.
Bilety na spektakle, a także pełny i aktualny repertuar TR Warszawa można sprawdzić tutaj: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/tr-warszawa,118

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Ścieki w Kamiennej

Koncert ukraińskich uczniów w Żeromie

Czytaj również

"Przebudzenie" w GOK–u

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Okruchy życia Teresy Sosnowskiej w ODK

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Wielki Testament zachwycił

Piórem, obrazem i muzyką po Karkonoszach w ODK

Uciekinier w… szałasie

Spotkanie z laureatem paszportu "Polityki"