Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Jelenia Góra: Tango na otwarcie wakacji

Niedziela, 27 czerwca 2021, 10:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Ważnym elementem festiwalu Art&Glass były warsztaty i pokazy grupy Tango Karkonosze. Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze można było podziwiać pary profesjonalne, ale też spróbować swoich sił w ulicznej lekcji tanga.

Ważnym elementem festiwalu jest Tango Karkonosze Weekend, w ramach którego odbywają się lekcje uliczne tanga, pokazy mistrzów oraz koncerty zespołów grających standardy tanga argentyńskiego. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru była Milonga pod gwiazdami przy dźwiękach zespołu Quarteto Bando. Były też pokazy tańca flamenco (grupa taneczna JCK), Sorter, Torcido Tango z pokazem oraz występ pary Bienkiewicz/Serafin.

Są pary z Polski, Czech i Niemiec - łącznie w warsztatach bierze udział ponad 50 osób - poziom jest bardzo wysoki. Zajęcia prowadzą nauczyciele z Polski, ale też Argentyńczycy - powiedziała Ewa Filipiak. - Warto zatopić się w inny świat - sama kultura tanga jest bardzo ciekawa. To okazja do nawiązywania nowych znajomości - mówiła Ewa Filipiak, która wraz z mężem propaguje tango w Karkonoszach. - Tańcząc tango odkrywam każdy ruch mojego partnera, to zawsze duże przeżycie. Tango jest czystą improwizacją - nie ma żadnego układu, którego się uczymy - to panowie są siłą twórczą i to oni prowadzą kobiety - wyznała E. Filipiak.

Projekt „Partnerzy z kulturą II” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INRTERREG Polska-Saksonia 2014-2020 oraz środków Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Wrzesień Jeleniogórski rozpoczęty

Szumny Jazz w JCK

Czytaj również

Niezwykły spektakl i koncert

Park rozrywki nie tutaj?

Będzie się działo w Muzeum Przyrodniczym!

Nowi aktorzy w zespole Teatru im. C. K. Norwida

Proste malarstwo Harlendera

Inauguracja 58. sezonu artystycznego już za nami!  

Czytali Zapolską

Ciekawe plany Otwartej Papierni

30 lat Straży Miejskiej