Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Jelenia Góra: Taneczny październik w Śniadeckim

Czwartek, 14 października 2021, 15:22
Aktualizacja: 15:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W ramach projektu „Zadbajmy o nasze zdrowie w ZSOiT” i z inicjatywy uczennic klasy 2b i 1c, w placówce przy ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze odbywa się cotygodniowa akcja „Tańcz na zdrowie”. W każdą środę października podczas długiej przerwy w sali gimnastycznej młodzież tańczy „belgijkę”.

Aby po długim okresie nauki zdalnej, wrócić aktywnie do szkoły - z inicjatywy uczennic, pod opieką nauczycielki biologii - zapoczątkowano akcję, w ramach której na długiej przerwie młodzież będzie mogła się integrować, w każdą środę.

W każdą środę października na długiej przerwie będziemy tańczyć "belgijkę" - promujemy w ten sposób aktywność fizyczną i psychiczną - powiedziała Edyta Jaguś, nauczycielka biologii w ZSOiT.

Pomysł powstał podczas wycieczki szkolnej w Rudawy Janowickie.

Dwoma klasami wybraliśmy się na Szwajcarkę i przy ognisku stwierdziliśmy, że trzeba się poruszać - zatańczyliśmy "belgijkę" - powiedziała Oliwia Wójcik z klasy 2b. - "Belgijkę" zna większość osób, więc wybraliśmy ten taniec. Chcemy integrować naszą szkołę, warto się poznać po pandemii i dobrze się bawić. Jesteśmy z klasy sportowej, więc to dobry sposób na spędzenie długiej przerwy, zamiast np. wychodzić na papierosa - dodała Kalina Łukasiewicz z 2b. - Do tańca zapraszamy również chłopaków. "Belgijkę" można szybko załapać, więc integrujmy się - dodała Martyna Żukowska z 1c.

Po październikowych tańcach, w kolejnych miesiącach mają byc proponowane kolejne formy aktywności. Na listopad zapowiadana jest nauka prawidłowego oddychania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzień Tolerancji w ZSOiT

Ciastka dla obrońców granicy

Mikołaj w autobusie MZK

Czytaj również

Szkolna uroczystość

W Siódemce świętowali Dzień Praw Dziecka

Dla Niepodległej w ZSS

Spotkanie z uczniami

Nowa (stara) Lewica

Patriotycznie w szkole podstawowej w Sosnówce

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Podwyżki dla starosty i radnych

Biało–czerwona Dziesiątka